| maxum a întrebat:

Ajutor! cum curat guma de pe pantaloni?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu pune fierul de calcat! Asculta ce a spus @deealove! Baga pantalonii in congelator, ii lasi sa inghete bine, spargi guma si speli pantalonii.Cu fierul de calcat o topesti si o intinzi mai rau.

| contesa_9175 a răspuns:

Cu fierul de calcat incalzit sau daca nu ii bagi in apa fierbinte si ii lasi un pic... apoi freci zona unde este guma.

| raluckutzaraluckutza a răspuns:

Cu fierul de calcat, sau ii tai, sau iti pui un petec! mult noroc!

| Passion_1840 a răspuns:

Pai iti pui o bucatica de gheata pe guma. si astepti putin pana se ingheata si guma laughing. atunci o dezlipesti si gata! laughing ( mi s.a intamplat si mie)
sper ca am fost de ajutor! big grin

| alexa_9610 a răspuns:

hee hee pui peste guma de pe pantaloni un ziar si dupa dai cu fieru de calcat pana se face moale toata si poti s-o ieitongue

| deea1155 a răspuns:

NU incerca cu ziarul si fierul de calcat aceasta varianta este pentru ceara de lumanare. Pune pantalonii in congelator guma va ingheta si se va dezlipi cu usurinta.

| maxum explică:

Greu