| Ryana_4764 a întrebat:

Ajutor... ma aflu intr-o situatzie groaznika. M`am intilnik cu un baiat vreo 2 luni. Dupa care ne-am despartzit, din motive pe care nici acum nu le cunosc. Fiind kolegi de clasa ne vedeam zilnik, insa era atit de mindru mai ca nu vorbea cu mine. Peste vreo luna a inceput iar sa ma sune( era in ajunul anului nou), m-a sunat si ma felicit. Atunci mi-a spus ca vine la mine sa ma vada, insa i-am spus ca am alte planuri si s`a suparat si nu am mai vorbit. Saptamina trekuta am avut balul de absolvire si toata noaptea numai pe linga mine statea, ma invitat la dans, mia daruit chiar si un trandafir. Peste o zi ma suna, imi spune ca ii dor de mine, ca ii plac, ca vrea sa ma vada etc. Si nu stiu ce sa fac, sincer nu il cred. Tin sa mentzionez ca dupa ce s-a despartit de mine s`a mai intilnit cu o fata dar s`a despartzit si de ea.

Răspuns Câştigător
| Miu_6243 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el, sal intrebi ce intentii are. E normal sa ai o urma de indoiala pentru ca a mai avut o relatie dupa ce s-a despartit de tine.Si daca nu ma insel probabil crezi ca nu tea iubit si de aceea sia facut alta prietena. Dar nu te-ai gandit ca poate se intalnea cu fata respectiva sa te uite pe tine? Nu se stie.Trebuie sa te convingi singura.Si singura solutie este sa vorbesti cu el. Poate a realizat ce a pierdut, mai ales ca sunteti in aceeasi clasa si te vedea foarte des. Poate nu mai ai incredere in el si de aici pleaca si faptul ca nu il crezi. Daca insista, ar trebui sa te gandesti la sentimentele tale, la ce simti pentru el si daca a realizezi ca ti la el poate ii dai o sansa.Inainte de toate astea sa fi sigura ca intentiile lui sunt curate, ca te vrea din nou langa el, iar daca te va convinge iti vei recapata si increderea in el.Bafta :*

3 răspunsuri:
| happy_7964 a răspuns:

Daca tie iti place poate ar trebui sa-i mai dai o sansa, dar daca nu explica-i ca nu ai sentimente pentru el. Spune-i in schimb ca ai vrea sa ramaneti prieteni. Nu fi prea dura cu el ca sa nu se simta jignit.

| ServanaAtoni a răspuns:

Te intalnesti cu el si ii spui ca meriti o explicatie pentru tot ceea ce s-a intamplathappy
bafta!

| adryano_7970 a răspuns:

Merita si el a 2a sansa cu totii mai gresim in viata