| Anonim1045 a întrebat:

Ajutor! Nu stiu ce se intampla cu mine.Nu mai pot sa ma concentrez...la mate sunt varza.In plus mai sunt si in clasa a VIII-a si parintii nu vor sa ma dea la meditatii. Ultima nota a mea la mate este 4.40.Si nu mai suport! Nu mai pot.In clasa a VII-a eram printre cei mai buni la matematica si acum am luat aproape cea mai mica nota.Nu mai stiu ce sa mai fac. Puteti sa mi dati macar cateva sfaturi.Nici nu pot sa-mi imaginez ca nu o sa trec evaluarea nationala sau ca o sa ajung la un grup scolar, dar la cat de proasta sunt la mate mi-e ca cine stie...
P.S.Numai la mate.La celelalte am numai note mari, peste 8.crying

4 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Incearca sa fii atenta in clasa, ignorai pe colegii care iti distrag atentia, si mai mult ca sigur ve trece de testarea nationala, ba chiar din contra eu cred ca vei si reusii sa iei o nota destul de bunicica. incearca sa mai stai acasa si sa te uiti peste ce lucratii la ora, si eu sunt in a VIII-A, si de anul trecut de la 8-9 am ajuns la sase, stiu ca e usor sa dai sfaturi e mai greu sa te pui pe treaba, da o sa reusim, oricum nu avm de ales laughing)! vei trece iti garantez, punete cu burta pe carte eu am inceput si treptat sa vede, nu dintr-o data dar usor usor da, fa multe exerciti ca sa iti fixezi lucrurile pe care le invetii, sa nu fie doar de azi pe maine! succes sper ca te-am ajutat

| Shagun a răspuns:

Te ajut eu... fara gluma. Vezi mesaj privatwinking
Daca esti de acord... merit si o funda puppy dog eyes

| Coco_3708 a răspuns:

Probabil ai inceput sa fii neatenta la orele profesorului... eu una zic sa te apuci de meditatii sunt foarte bune si te ajuta sa reajungi la nivelul la care ai fost in anii trecuti. incearca sa inveti toate teoremele pe care vi le preda profesorul teoria din acest an este foarte impotanta si fii mai atenta in clasa

| preadulce a răspuns:

Meditatii!