| EyeCandy a întrebat:

Ajutor TPU.
1. Băieților le plac fetele mature și îndrăznețe sau copilăroase și puțin timide?
2. Cum aș putea cucerii un băiat pe care îl plac, dar cu care doar schimbăm replica 'SALUT'?
Ofer fundiță.

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Depinde de baiati. Sunt genul care le plac fetele din prima categorie spusa de tine ( mature si indraznete ) dar si cele copilaroase si timide. Sau poate unora le place o combinatie intre toate aceste patru trasaturi. Mai ce pot sa-ti spun, in primul rand trebuie sa fie o atractie fizica, ca la prima vedere nu se indragosteste nimeni de sufletul tau, clar! Atat timp cat il atragi macar putin, fizic vorbind, dupa restul ar trebui sa vina de la sine. Intra mai mult in vorba cu el, incearca sa-l cunosti mai bine, si sa il lasi sa te cunoasca mai bine. La inceput fiti doar amici, vorbiti despre orice, o data ce ati inceput sa comunicati, dupa trebuie sa lucrezi la limbajul corpului. Daca nu vrei ca dupa un timp sa-i spui ca il placi, da-i de inteleswinking Cum? Foarte simplu, priveste-l mereu in ochi, zambeste-i, joaca-te usor vizibil cu mana prin par, sau incearca sa-l atingi cu diferite motive. Daca si el te va placea si va vrea mai mult de la tine, poate iti va spune chiar el sau va intra in jocul tau. O data intrat in acest "joc" sti ca te place si ca poti avea sanse cu el. Daca nu coopereaza, e usor iritat de prezenta ta sau te evita, cel mai bine e s-o lasi balta si sa nu mai incerci. Multa bafta, sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu contează cum ești tu, contează de fiecare persoană în parte.Fi tu însuți nu încerca să porți o mască pentru că o vei da jos fără să vrei mai devreme sau mai târziu.
Dă-i de înțeles cât de mult îl placi și fă-l să se simtă bine în preajma ta.

O zi frumoasă îți doresc.

| blondutza92 a răspuns:

Depinde de fiecare.tu nu trebuie sa fii intr-un anumit fel doar pentru ca asa crezi ca te-ar placea.Trebuie sa fii tu insati..pentru ca sa zicem ca lui ai place un anumit gen si tu vei fii asa doar pentru a-l face sa te placa cand isi va da seama ca personalitatea ta e cu totul alta nu o sa fie bine..ca doar nu poti juca rolul tot timpul.Asa ca fii exact asa cum esti! si mai ales hotarata in ceea ce vrei.(in general baietilor le plac fetele care stiu ce vor)

| moldo15 a răspuns:

Nu trebuie sa alegi cum sa fii, fii tu insuti (falsa)... si asa baiatul poate o sa te placa