| JustSimple a întrebat:

Ajutor TPU! mi s-a blocat laptopul si nici macar nu vrea sa se inchida si nici nu merge mouseul va rog urgent ce sa fac? funda primul raspuns!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Ca sa eviti eventuale blocari pe viitor sau blue screen-uri, sterge toate chestiile pe care nu le folosesti (ai grija si nu te baga in fisierele de sistem, adica nu ai ce cauta in C:\Windows), dezinstaleaza toate programele pe care nu le folosesti, curata registrii (foloseste AML Free Registry Cleaner pentru ca e gratuit si foarte bun), scoate din executarea la startup programele care nu sunt necesare (asta e pentru cei avansati, daca nu te pricepi mai bine nu te baga).