| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor va rogg! Crizaalaughing. funda pentru cel mai bun raspuns; cum as putea sa fac rost de bani, avand in vedere ca nu am peste 16 ani si nu-mi pot face un loc de munca; eu tot timpul stau sa-i cer mamei bani pentru ceva. am nevoie urgent de 2 mil, si nu stiu cum pot face rost, ce sa fac? unde sa pot face bani? eu sunt in timpul liceului si nu am timp de un serviciu! off help me; funda promit

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Du'te in weekend la bunici si cere'le bani.

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Sunt mai multe optiuni :
te poti inscrie ca reprezentant Avon, oriflame,(ai si tu kastiguri, produse, si ceva la suta din vanzari)
- poti imparti pliante
- te poti angaja part-time la Mc, KfC
tu decizihappy
fundita:p?

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!
Deci, Criss... Si eu sunt in aceeasi situatie.
Deci... ce sa faci pentru bani?

uite :

- ii spui mamei ca faci curatenie in toata casa, fara sa mai faca ea deloc, si ii spui sa iti dea cat crede ea la sfaristul unei saptamani. [ mama imi dadea 10 lei pe zi ].

- ii spui unui vecin ca ii plimbi tu seara.

- ii faci cumparaturile unui batran

- jefuiesti o banca [ cea mai simpla metoda ].

- ii spui tatalui tau ca il ajuti mereu cand are nevoie de tine si daca trebuie sa nu mai iesi cu prietenii [ de ex. ii zici " Tati stii cand te-am ajutat atunci si nu am iesit cu prietenii? Bun, acum am eu nevoie de ajutorul tau. Am nevoie de "x lei ". Ma poti ajuta? " ].

Te duci seara unde lucreaza mama ta si faci curat in urma ei.

- spune-le parintilor tai ca le vei pregati de 2 ori pe saptamana o cina deliciosa si vei aduce 10 acasa. Pentru fiecare nota de 10 ceri o anumita suma thinking [ stiu ca nu inveti epntru bani sau pentru ei dar poate fii o motivatie sa inveti mai din greu ]

Succes love struck

| KisaTheCute a răspuns:

Ii plimbi tu catelul ** scuzeeeeee

| Seby91 a răspuns:

Amaneteaza si u cevahappy

| YourDailyApple a răspuns:

Nu prea ai solutii decat daca nu cumva te imprumuti de la cineva apropiat. Banii nu iti cad din cer facand nimic.

| Anonimul0506 a răspuns:

Joaca la Pariuri...
Si fii inspirata.
Sau masinute...

Dar ai grija sa nu devii dependenta laughing)

Eu asa fac.