| Lizziiiee a întrebat:

AJUTOR! Vreau sa reusesc SPAGATUL intr-un timp cat mai scurt!
Am 15 ani jumatate si acum 3 zile am incercat ceva exercitii pentru spagat, singura fara a ma ajuta cineva. Imi iese cam la 20-30 cm distanta fata de podea.dar pe zi ce trece ambitia imi dispare, si incep sa cred ca nu am nicio sansa crying. si as vrea sa il reusesc daca nu de tot macar la 5 cm distanta fata de podea.
Va rog dati-mi un sfat, ceva trucuri, exercitii chiar daca implica ajutorul altei persoane. orice dar sa ma ajute! multumesc. FUNDA pentru cel mai ajutator raspuns

Răspuns Câştigător
| cristinel98 a răspuns:

Intinderi de picioare, fandari foarte
multe incepi cu usorul pana jos de tot
pana cand simti ca te dor inghinalii
dupa aceea de la inceput de sus pana te dor inghinalii si dupa si mai jos... Spagatul sau sfoara nu depind nici de
anii la care incerci sa faci nici daca ai
sau nu picioarele elastice.totul depinde
de muschi trebuie sa il lucrezi in fiecare
zi poti sa l faci si in 2 saptamani daca te pui pe treaba nu este foarte greu. Sper că te-am ajutat:*:*