| browneyes99 a întrebat:

Ajuuuutor! nu stiu ce sa fac! profa' de engleza vrea sa faca clasa de intensiv la engleza si deci asta inseamna sa ma despart de colege...multe colege se duc si eu nu vreau sa ma duc fiindca daca ma duc inseamna ca o sa fac asta la alta scoala si eu nu vreau sa plec de la scoala asta dar nu vreau nici sa ma despart de colege caci si in sc asta am prietene fff bune...va roooog ajutati-ma! fuuunda maare!

1 răspuns:
| loundy a răspuns:

Din cate vad la profilul tau, cred ca esti in clasa a 5-a nu? Si eu am trait o experienta aseamatoare. Ramai la scoala acolo unde crezi tu ca iti este bine si unde sti ca faci fata. Pentru ca daca te iei dupa colegi, si apoi nu o sa fie bine oricat vei incerca tot o sa ramana niste resentimente la mijloc. Plus de asta banuiesc ca nu stati asa departe una de alta, puteti tine legatura nu e ca si cum te-ai muta din oras. Gandeste-te in primul rand la binele tau pentru ca ooricum colegii nu o sa iti ridice statuie ca i-ai urmat(stiu ca asta nu o sa iti convina si o sa spui ca nu e asa, dar peste cativa ani vei realiva ca am dreptate, prieteniile la varsta asta nu rezista pe veci, mai ales o data cu intratul la liceu, pentru ca vi se schimba personalitatile, realizati ca nu va mai plac aceleasi lucruri, etc.)

Orice decizie ai lua iti doresc bafta