| iusty12 a întrebat:

Aloha. De acum 2 zile am inceput sa mai fumez cate o tigara pe zi... Deși chestia asta nu mă atrage. dar nici nu simt că-mi face rau... Dar trag in piept..In plus nici nu cumpar tigari doar mai primesc de la prieteni laughing Credeti ca as putea face cancer la gat?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

De obicei se face cancer la plamani si nu de la 2-3 tigari ci de la 2 pachete pe zi. Lasa prostiile, ca azi una maine alta pana o sa simti nevoia si iti vei cumpara singur. Si vezi ca tigarile date de prieteni, la un moment dat trebuie returnate.

| Nemessys a răspuns:

Este ceva normal sa nu simti. Crezi ca daca lumea ar fi simtit, mai erau zeci de milioane de fumatori? Cat despre cancerul la gat, nu. Dar am auzit de la multi ca cica ti se ingroasa vocea. iar singrurii afectati de fumat, sunt plamanii. Si din cate am mai citit eu si celelalte organe importante care bineinteles se numara si inima ( dar nu sunt 100% sigur)

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu iti place, de ce fumezi?

Efectele nu se simt asa deodata, ci incet cu timpul. Probabil nici nu iti vei da seama cand incep problemele si dependenta.

Nu vei face cancer acum, insa fumatul mareste sansele aparitiei cancerului oral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aloha. Nu faci cancer la gat dar ce rost are sa fumezi? Iti miroase gura, mainie, parul si hainele ca dracu dupa. >.

| ABCD122 a răspuns:

Profu meu de mate a facut cancer de la țigări. Ai grija! happy

| eodi a răspuns:

Cancer la gat nu se face din 2 tigari, insa ai grija cate tigari vei primi in continuare si cata placere iti va face sa le fumezi. Asa incepe acest viciu, cu cate o tigara, dupa care usor, usor ajungi la un pachet pe zi. Mai ales ca si tragi in piept, pericolul este si de cancer pulmonar sau alte afectiuni respiratorii. Sanatos este sa nu continui. Decizia este doar a ta!