| Caroliina a întrebat:

Am 12 ani, am par peste tot in afara de burta...mama nu ma lasa sa ma epilez si pensez pentru ca spune ca sunt mica si dc sa ma pensez etc si s-a gandit ca poate raman gravida:O:O:O:Osh ca fumez dar nu e adevarat insa colegele mele se epileaza si penseaza

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

N-am inteles. cum sa ramai gravida laughing ce legatura are asta cu epilatu' si pensatu'
ar fi bine sa vorbesti cu mama a si sa-i spui ca te deranjeaza parul, explica-i ca nu se intampla nimic daca te epilezi, tine de igiena ta happy bine daca te epilezi cu lama iti creste mai des parul, iar daca incepi sa te pensezi, o sa trebuiasca sa te pensezi regulat, dar nu e nimic rauwinking
iar daca tot nu te lasa eu zic sa te epilezi si asa, nu are ce sa-ti faca, doar nu o sa te batawinking si sa te pensezi mai poti astepta, penseaza-te doar daca crezi ca e nevoie sau daca ai par negru si mult happy

3 răspunsuri:
| vlad210 a răspuns:

Faci asta in baie. fara sa stie mama ta laughing.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Daca te deranjeaza asa de tare parul, spune-i mamei tale ca exista creme depilatoare, care nu te irita si nu-ti fac niciun rau, nu provoaca durere, daca le folosesti corect. Nu-i mai tot da exemplu ce fac colegele tale, tu spune-i ca vrei TU asta, ca sa te simti TU bine. Roag-o frumos. Poate ai noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ramai gravida de laa ce de la epilat? si eu am 12 ani si ma epilez de 1 an si ii poti spune mamei tale ca nu sunt gravida...incearca sa o convingi ca te simti ofensata de parul excesivwinking