| ecristinamc a întrebat:

Am 13-14 ani si am un ten foarte gras
Am fruntea plina de cosuri si mai ales in jurul gurii si in barbie
Incerc sa le ascund, mi-am dat cu pasta de dintit pe ele( asa am auzit) dar toate colegele imi spun cade ce nu am dau cu crema ca sa ma duc l dermatalog
etc
Va rog mult de tot dati-mi si mie niste remedii naturale sa pot scapa caci nu mai suport chinul astacrying((((
As vrea niste raspunsuri de la toti dar in principiu as dori de la cei mai experimentati.gen lucien.sensei bro.legiuitoarea.anad.repet.putei spune oricine doar sa ma ajutati va rog muuuktsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind ai nevoie de o igiena stricta. In fiecare seara sa te speli cu ceai de musetel pe fata, sa nu pui mina pe fata in timpul zilei deloc. nu pune nimic pe cosi ca sa-i ascunzi caci se vor infecta mai rau. Schimba prosopul in fiecare zi. Ceaiul de cimbru e foarte eficient dar dupa ce iti usuca cosii trebui sa dai cu o ctrema de plante cum ar fi ginsengul.

4 răspunsuri:
| ecristinamc explică:

Va multumesc mult tuturor.La dermatolog nu vreau a merge deci voi urma sfaturile anonimei. Daca doreste sa se inregistreze ca sa poata pastra fundita meahappy
Si va rog. dac mai stiti ceva raspudneti. fundita nu o voi da pana nu mai vad si alte raspunsuri

| enam2000 a răspuns:

Este foarte bun sfatul dat de prietenele tale : mergi la dermatolog el va sti ce-i trebuie tenului tau. Iar legat de pasta de dinti ar trebui sa renunti la o mai folosi caci nu are aproape niniun efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt tenul gras este buna lamaia, dar sfatul meu este sa mergi la un dermatolog, el trebuie sa stie exact ce iti trebuie... daca vrei neaparat remedii naturale ii poti spune dermatologului ca vrei un tratament pe baza de plante, natural...succes si nu pune asa mult la suflet ce zic ceilalti.sunt doar rautaciosi si, pana la urma toti ne confruntam cu problema asta:*

| jennifer_1614 a răspuns:

Am incercat si eu cu majoritatea tratamentelor babesti, eu am fost la dermatolog si mi-a recomandat zineryt este in jur d 35 d lei se gasesti mai in toate farmaciile.