| LORDULMIHAI a întrebat:

Am 13 ani, 1, 65 si 41 kg si as vrea sa mi se vasa patratelele. Se simt dar nu se vad. cum as putea sa scap de acel strat de grasime care le acopera?

as vrea si sa maresc masa musculara, in special bicepsul tricepsul si pieptul. nu dispun de bani pentru sala. doar exercitii cu greutatea corpului si alte greutati pot sa fac.

in final as vrea sa imi maresc puterea la skanderberg.

multumesc anticipat.

PS cum pot sa imi maresc viteza de sprint, sunt alergator de rezistenta si nu am viteza prea mare.

2 răspunsuri:
| Florin_Constantin_1975 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci exercitii pentru musculatura abdominala http://www.fitness-nutritie.ro/exercitii/muschii-abdominali/ uite aici niste exercitii si sfaturi utile
Pentru biceps faci tractiuni la bara dreapta, triceps flotari "diamant" (cauta pe google) iar pentru piept flotari. astea sunt exercitii de baza vrei ceva mai bun, documenteaza-te mai mult de pe internet.
Cat despre viteza de sprint. Uite nu e o metoda tocmai conventionala dar eu ma gandesc ca, un caine fuge dupa mine si imi imaginez intamplarea si fug aproximativ mai repede decat normal.
Sper ca ti-am fost de ajutor! :D

| Cosmin86 a răspuns (pentru Florin_Constantin_1975):

Ai vreo experienta in domeniul asta? laughing