| onuticuta200312 a întrebat:

Am 13 ani si mama lucreaza la o banca si mi-a facut facut un card pe numele tatalui si mi l-a dat mie. Aveam pe el 1200 lei stransi de mine si il luam cu mine la scoala in portofel pentru ca uneori mai aveam nevoie si nu am aveam la mine bani cash.Ieri l-am avut si mi-a fost furat din portofel, iar azi in jurul orei 12 a fost scos de pe el 400 lei.Banuiesc ca estre vorba despre unul dintre colegii mei pentru ca noi am avut azi ore pana la 12 si cand a iesit de la scoala s-a dus direct la banca.Acum mama vrea sa se duca la politie dar va trebui sa dea declaratie, ce o vor intreba? Vi s-a intamplat ceva de genul?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La varsta asta sa ai card bancar la tine e belea nici cu bani multi nu trebuie sa umbii

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Va da o declaratie si politia se va uita pe camerele de la bancomat cand s-au scos banii si va afla cine-i porcul. De aia nu-i bine sa tii cardul cu codul pin la un loc. Si e bine sa pui un cod pin al tau pe care sa-l stii numai tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar cum stia codul pin cel ce ti-a furat cardul?

Pe extrasul de cont se poate vedea usor de unde si cand s-au scos banii. La bancomat exista inregistrari, nu e complicat de aflat de catre politie.

| FaraNume1245 a răspuns:

Mai bine ai tine cardul acasa si ti-ai lua bani cash la tine. Sigur nu ai nevoie de 1200 de lei zilnic.