| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani un metru 70 si ceva inatime si o greutate de 49 de kilograme. Care ar fi greutatea potrivita pentru aceasta inaltime?

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Intre 58 si 60 kg, tinand cont de inaltimea care o ai.

| Casiana a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html ---aici iti poti calcula greutatea ideala tie si altora...Intra si tu...PA-PA!

| catalina_2916 a răspuns:

50-53kg...

| MADALINAAAA a răspuns:

Depinde de proportionalitatea corpului... dar avand o varsta mai mica, o greutate ideala se gaseste intre 53-58 kg...

| dy a răspuns:

Ce sex ai? un metru 70 si ceva, si cat? 79 sau 71? Oricum esti sub greutatea normala, dar nu trebuie sa te sperie asta, probabil ca ai crescut in inaltime mai mult in ultimii 2-3 ani si greutatea a ramas in urma, nu-i nimic, esti o persoana norocoasa! numai ca trebuie sa asiguri organismului necesarul de minerale si vitamine! Mananca legume si fructe, branza, lapte, oua, ficat...

| NuConteazăCine a răspuns:

Esti subponderala straight face ar trebui sa ai cel putin 56 (avand in vedere ca ai 13 ani)

| Lumy a răspuns:

Eu zic k 55 de kgbig grin

| just4fun_8801 a răspuns:

Eu zic ca ar mai trebui sa cresti greutatea putin... incearca cu weightgainere

| Fuxy a răspuns:

Poi 60, dar depinde si faptul cat de oasoasa esti sau constitutia ta. Daca ai oasele usoare inseamna ca nu este nimic. De multe ori nu trebuie a ne luam doar dupa inaltime. Nu ai vazut la alte vedete ce inalte sunt si ce slabe?

| FanNane95 a răspuns:

Io am 14 1metru77 si 70 de kg multi zic ca e bine la inaltimea pe care o am