| ViataEsteNaspa a întrebat:

Am 14 ani. Am băut cafea de maxim 10 ori până acum, pentru că uneori efectiv mor de oboseala și nu mai rezist. In rest mă limitez la ceai negru, care de asemenea are cofeină.
Am cerut astăzi o cafea la magazin, iar vânzătoarea m-a luat la rost că e cam devreme de așa ceva.
Nu mă cunoaște, nu știe cat de rar beau. Când cer aia mai mici ca mine țigări bine ca nu comentează.
Care e problema ei cu viata mea in primul rand, și in al doilea rând cofeina din ceai si din cafea nu sunt cam același lucru?

De ce e ok ca un copil sa bea ceai dar cafeaua e ceva anormal? Poate să-mi explice va rog cineva mai documentat pe tema asta?

1 răspuns:
| JuliaMe06 a răspuns:

Sper ca nu ai de gand sa iti mai bati capul cu parerea doamnei aceleia. In primul rand, cred ca este o persoana mai in varsta, care are mintea mai incuiata. In al doilea rand, cafea nu este ceva anormal, doamne, si eu am 15 ani si mai beau cafea din cand in cand. Totul este bun, dar cu masura.