| Alexandur000000 a întrebat:

Am 14 ani,dar miros urat...fac dus in fiecare zi,nu port hainele de doua ori fara sa le spal,ma dau cu parfum si aplic deodorant, dar mirosul ramane.Am auzit ca e de la pubertate.E adevarat?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un control endocrinologic!

| WaterDrop a răspuns:

Depinde. Daca te referi la faptul ca ai o transpiratie urat mirositoare, atunci poti avea o problema endocrina si trebuie sa discuti cu ai tai sa vizitati un doctor endocrinolog. Schimba si sapunul, nu folosi geluri de dus, sapunul fiind mult mai bun.Totusi viziteaza un doctor, poate fi o problema de glande.

| Eduard99ant a răspuns:

Daca mirosul vine de la subrat, poti sa folosesti bicarbonat de sodiu facut ca o pasta. Si eu cand eram mai mic aveam un miros taios de la transpiratie, dar da este si de la pubertate dar poti sa controlezi mirosurile daca ai grija de tine cum trebuie.