| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, e bine daca prietenul meu are 17? ( fara sa intretinem relatii sexuale )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu e deloc ok.
Înțeleg că vrei să fii protejată de unul mai mare, dar, la vârsta asta, dacă diferența dintre mentalitatea nu diferă, înseamnă că e el imatur și nu merită, dar și tu că nu găsești pe cineva de vârsta ta. Nu crezi că ar fi mai bine așa?
Și nu, la vârsta aia... tu trăiești în basme, măi fată? Crezi că o să te aștepte la nesfârșit? Omul are și el nevoile lui firești, până faci tu 18 ani și o să o poți face?
Oricum, dacă bagi mâna-n foc, poți încerca, dar să o iei prea-n serios că nu va fi nimic de viitor.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu sincer as rade de o fetita de 14 ai care umbla dupa baieti. As considera-o prostanaca, prost educata, disperata sa fie bagata in seama si nu i-as da prea multe sanse la un viitor bun daca nu se maturizeaza repede.
Despre un baiat de 17 ani care umbla cu o fetita de 14 ani m-as gandi ca ori e pedofil, ori are un usor retard mental si nu poate face fata unei fete de varsta lui.
ca mine gandesc cam toti adultii, e decizia ta daca vrei sa te faci de ras sau vrei mai mult de la viata.

| EnvyU a răspuns (pentru Brigaela):

Wow ce dura ai fost cu saraca fata, dar de ce are doar doua optiuni? sa se faca de ras sau sa vrea mai mult de la viata? amuzant cum altii ne dicteaza viata, parerea mea e ca este viata ei si e in regula sa faca ce crede si ce vrea ea sa faca, daca face greseli bine ca altfel nu invata.

| Sundari a răspuns (pentru Brigaela):

De ce sa se faca de ras? ca are iubit la 14 ani fara sa intretina relatii sexuale?laughing

| Brigaela a răspuns (pentru Sundari):

Fiindca nu e varsta potrivita sa aiba iubit. Asa cum daca vezi o fetita de 5 ani rujata pe jumatate din fata si razi de ea, asa razi si de una de 14 ani care se cree la varsta sa umble dupa baieti. Iar daca de cea de 5 ani razi iungaduitor ca este mica si nu stie inca sa se poarte normal, de cea de 14 ani nu mai razi asa de ingaduitor, fiindca pana la 14 ani ar trebui sa aiba deja o idee despre comportamentul normal. Fetele normale si educate nu umbla dupa baieti la varste atat de fragede, fiindca stiu ca e nepotrivit.

| Brigaela a răspuns (pentru EnvyU):

Fata a intrebat parerea altora, eu i-am spus-o pe a mea. Are doar 14 ani, inca nu-si face singura viata, ci i-o hotarasc parintii, fiindca nu are discernamant. de altfel, faptul ca la 14 ani ii trece prin cap sa umble dupa baieti arata ca are probleme de maturizare si inca nu gandeste cum ar trebui la 14 ani.
Numai prostii invata doar din greselile lor. Oamenii normali, inteligenti invata mai ales din sfaturi si din greselile altora. Fiindca daca esti decis sa faci tu toate greselile posibile, mori repede.

| anonim_4396 explică (pentru Sundari):

„De ce sa se faca de ras? ca are iubit la 14 ani fara sa intretina relatii sexuale?" - exact. Nu s-ar face de râs cu asta.

| mimiwewem a răspuns:

Dacă nu întreții relații cu el, da.

| Felys a răspuns:

Nu,cu siguranta baiatul respectiv vrea mai mult de la o fata decat simple intalniri, daca tu nu esti dispusa sa ii oferi ce are el nevoie, mai bine lasa-l sa isi vada de drum

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Defineste cuvantul bine, daca vrei un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu varsta conteaza ci ceea ce e intre voi, cat de mult va placeti.

| fearlessss a răspuns:

Depinde de baiat.Dar pana la urma ce conteaza varsta? Daca va iubiti nu trebuie sa fie un impediment

| 1234abcd a răspuns:

Nu are nimic...varsta nu conteaza(chiar si daca nu e sa fie o relatie serioasa macar castigi experienta )

baftahappy sa va iubiti :*

| Marselina a răspuns:

Eu zic ca este inregula nu este o diferenta asa de marewinking