| Corina528 a întrebat:

Am 14 ani si am avut o relatie cu un baiat de 17 jumate.Relatia a durat 3 luni totul bine si frumos pana cand am aflat din intamplare ca m-a inselat cu fata de 16. A postat pe pagina de Facebook cum ca ar fi intr-o relatie cu (A).Am vb cu el pe tema asta si pana la urma m-a inselat 2 luni.Eu acum ma invinuiesc pe mine, nu pot sa-l uit merg pe drum si toate amintirile...A spus ca ramanem prieteni si sa-i scriu cand ma linistesc eu nu i-am mai scris...Chiar sa-i scriu? Cum as putea sa-l uit? Nu il urasc ii vreau binele, dar m-a folosit si m-a rugat sa nu ii spun nimic prietenei lui.Am decis sa tac, dar tacerea asta ma omoara pe mine(((

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-are rost sa-i scrii lol, si-a batut joc de tine, nu mai are ce sa caute in preajma ta.

| cristi202 a răspuns:

Unii schimba fetele precum altii schimba... hainele. Nu baga in seama un asemenea om, nu merita atentia ta. Meriti ceva mai bun, pe cineva care chiar sa te iubeasca, nu doar sa se foloseasca de tine.
Cum ai putea sa il uiti? Gindeste-te bine la ce ti-a facut. Odata ce te-a inselat, o poate face oricind. Odata ce te-a inselat, nu mai poate fi vorba de incredere. Si increderea e baza oricarei relatii. Si pentru ca nu mai e, relatia ta cu el nu va mai functiona bine. Deci trebuie sa realizezi ca totul s-a sfarsit, ca nu mai are sens sa continui, si ca daca chiar o faci, poate insemna o noua suferinta.
Si nu tacea, spune-i prietenei lui, ca sa afle cine e si ce i se poate intampla si ei.

| Andreeush a răspuns:

Nu are rost sa il mai cauti. El si-a gasit o fata de varsta apropiata lui.
Trebuie sa mergi inainte si sa il uiti.

| Lioana a răspuns:

E clar ca tipul nu simtea pentru tine ceea ce simti tu pentru el. Uita-l! Scrie-i doar daca asta te ajuta pe tine sa te descarci si sa mergi mai departe. Dar ai grija ce-i scrii pentru ca mesajul ii va ramane si nu merita sa pastreze dovada sentimentelor tale pentru el.

| Csander a răspuns:

Ar trebui sa ii spui prietenei lui dupa care sa nu-i mai scrii. In asa fel probabil se invata minte si nu-si mai bate joc de alte persoane pe viitor.
Ai devenit o "rezerva" pentru el, stie ca daca nu ii merge cu tipa respectiva, se poate intoarce oricand la tine.

| Raffaello1998 a răspuns:

Toți o încurajați, bravo, dar nu ii zice nimeni ca nu e normal ca la 14 ani sa iti placa de un armando cu 5 ani mai mare ca tine?