| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Buna TPU... am si eu o problema... am fost cu un baiat 1 Luna de zile,pana am aflat ca m a inselat, intradevar am aflat de la el si am decis sa pun punct.S a rugat de mine 2 saptamani si dupa 2 saptamani s a impacat cu fata CCU care m a inselat. Acum la 1 luna jumatate s a trezit ca vrea sa ne impacam,spune ca fata o sa dispara si ca ma iubeste,nu stiu ce sa cred, sunt confuza,faptele nu coicid cu vorbele, CE sa fac?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Pai si din atatea alte femei, trebuia sa fie o relatie fix cu cea cu care te-ainselat?
Stai tu calma, nu era disperarea.
Te-e pierdut pe tine, s-a panicat si d'aia s-a rugat de tine 2 sapt. Cand socul a disparut si-a dat seama ca de fapt lui ii placea fata aia si a zis ca daca tot nu mai e cu tine, sa se combine pe bune cu ea. Ea probabil nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor lui si atunci ce a zis baiatul ....lasa ca ma primeste asta inapoi.
TU faci fix ce vrei. Eu iti spun doar ce as face eu in situatia ta. Dar fiecare om e diferit si fiecare trebuie sa isi ia propriile decizii si sa faca fata propriilor consecinte. Se poate sa fie strict o ratacire si atat.Sa nu mai calce stramb dupa asta...dar se poate si sa nu. Si sincer, avand in vedere ca sunteti micuti (cel putin asa presupun) ...inclin balanta spre "o sa o mai faca si alta data".

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea cine iubeste cu adevarat nu insala, nu exista greseala, desi lasa-l nu te merita sau vei vi unelta lui mereu

| sofisis a răspuns:

Sincer, eu nu m-as mai impaca cu el. De ce? Pentru ca daca fata aia ar fi fost o simpla aventura si el ar fi regretat sincer ca te-a inselat, nici macar nu ar mai fi salutat-o pe strada...d'apai sa se combine cu ea. Probabil ca fata nu a fost chiar pe gustul lui, i-a trecut entuziasmul de ea si acu, vrea sa se intoarca la tine, care in mod evident esti mult peste ea. Eu una nu as putea ierta asa ceva.Nu a demonstrat cu nimic ca ii pare rau.In acele 2 sapt cat s-a rugat de tine putea foarte bine sa o combine si pe ea in paralel.

| mateicoca a răspuns (pentru sofisis):

Poate era disperat sa fie intr-o relatie...

| sofisis a răspuns (pentru mateicoca):

Pai si din atatea alte femei, trebuia sa fie o relatie fix cu cea cu care te-ainselat?
Stai tu calma, nu era disperarea.
Te-e pierdut pe tine, s-a panicat si d'aia s-a rugat de tine 2 sapt. Cand socul a disparut si-a dat seama ca de fapt lui ii placea fata aia si a zis ca daca tot nu mai e cu tine, sa se combine pe bune cu ea. Ea probabil nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor lui si atunci ce a zis baiatul ....lasa ca ma primeste asta inapoi.
TU faci fix ce vrei. Eu iti spun doar ce as face eu in situatia ta. Dar fiecare om e diferit si fiecare trebuie sa isi ia propriile decizii si sa faca fata propriilor consecinte. Se poate sa fie strict o ratacire si atat.Sa nu mai calce stramb dupa asta...dar se poate si sa nu. Si sincer, avand in vedere ca sunteti micuti (cel putin asa presupun) ...inclin balanta spre "o sa o mai faca si alta data".

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

INTOTDEAUNA judeca oamenii dupa fapte (atunci cand faptele contrazic spusele). Oamenii mint mult, din diferite motive. Dar, indiferent ce spun, comporatmentul lor demonstreaza tot timpul ce fel de oameni sunt si ce intentii au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Ce a spus krakilla.
Foarte bun sfatul!

Răspuns utilizator avertizat
| MariaMarty a răspuns:

Cunosc prea bine acest gen de baieti..si imi pare rau sa spun dar baiatu asta e doar un fustangiu...si nu se va schimba prea curand...si stiu ca doare dar asta e adevarul..si daca te-ai impaca cu el doar ti-ai lua alte probleme pe cap..si spune ca te iubeste.ei bine, daca te iubea nu aparea alta prin peisaj.