| Anutsa410 a întrebat:

Heei. Am o relatie, si am aflat ca m-a inselat, fata cu care m-a inselat mi-a spus ca nu a stiut, ca este intr-o relatie, pe el l-am rugat de la inceput sa nu ma insele, acum i-am spus tot si am decis sa ma despart de el, insa el a terminat orice legatura cu acea tipa si se tot roaga de mine de cateva zile sa ne impacam? oare tine la mine si vrea sa ne impacam? ori face asta doar ca sa nu stea singur, ar putea sa fie cu multe ca arata bine si mna..Nu stiu ce sa fac eu tin la el dar nu pot trece peste fatpu ca m-a inselat desii i-am spus toate astea de la inceput

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Eu sincer nu l-as ierta daca as afla ca si-a batut joc de mine.
Cine ma poate asigura ca daca a calcat odata stramb,nu va mai calca inca odata?
El iti poate jura in toate felurile ca ii pare rau,ca te iubeste si ca te vrea inapoi, dar sincer aceste juraminte, eu personal, le-as considera indoielnice avand in vedere ce a facut.
Poate ca ii pare rau, poate ca nu.Nu am de unde sa stiu eu.
Insa eu nu mi-as calca pe mandrie si sa ma intorc la cineva care m-a inselat.
E clar ca nu te-a iubit atat de mult daca a facut ce-a facut.
Dar pana la urma, eu n-am facut acum decat sa-ti prezint lucrurile din perspectiva mea.
Daca tu vrei sa treci peste faptul ca a fost si cu tine, si cu fata aia in acelasi timp, e alegerea ta.
Insa eu cred ca meriti un baiat care sa te iubeasca intr-adevar, care sa iti dovedeasca asta.El cum ti-a dovedit-o? Mdea...te-a inselat.
Ce pot sa-ti mai zic? Iti urez succes mai departe si sper sa iei decizia cea mai corecta pentru tine.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu trebuie să îl ierţi pentru că şi-a bătut joc de tine. Dacă ţinea la tine, nu te înşela, iar dacă te-a înşelat o singură dată şi îl ierţi, o să te înşele în continuare pentru că ştie că o să îl ierţi. A văzut că tu nu poţi să îl înşeli şi din acest motiv îţi cere iertare.

| greyhound a răspuns:

Increderea e cel mai important lucru intr-o relatie; chiar daca va impacati si chiar daca nu te va mai insela, o sa stai mereu sa te gandesti pe unde o fi, cu cine o fi, o sa iasa certuri si cred ca tot aici o sa ajungeti, sa va despartiti.

| MoruAndrei a răspuns:

Ştiu multe cazuri de acest gen şi îţi spun că mai bine îl laşi în pace, nu e frumos gestul care l-a făcut şi nu cred că se mai poate abţine, mai ales după ce a prins ''gustul''.

| RomanianAviationAcademy96 a răspuns:

Buna! :* Da, a gresit asa cum fiecare om greseste la un moment dat. Exista 2 ipoteze: Ori si-a dat seama ca intr-adevar te iubeste, tine la tine si vrea sa va impacati, ori e genul ala de baiat caruia nu ii place sa nu aiba la activ o relatie laughing Dar stii cum se spune, incercarea moarte n-are... asa ca sfatul meu sincer ar fi sa va vedeti undeva, sa discutati totul de la cap la coada, sa impui conditiile dorite de tine, iar mai departe vedeti ce se intampla! S-ar putea sa decurga totul bine... asa ca, nu ai de ce sa nu incerci. Sper ca te-am ajutat, o seara faina sa ai, fii fericita! happy :*