| TraficantaDeFunde a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa incep sa ma machiez, dar problema e ca nu-mi sta bine cu nimic straight face cemi recomandati? sa ma dau doar cu rimel si atat? Mersi dau fundita tongue

Răspuns Câştigător
| Diddy a răspuns:

Pai da, cu rimel [ stii tu, gene cat mai lungiiii love struck ] si cu un creion, ca sa-ti contureze mai bine ochii. day dreaming Eventual te mai dai si cu un fond de ten [ nu strica nimanui, niciodata whistling ], iti acopera imperfectiunile fetei, un luciu de buzeeee smug [ nu`mi spune tu ca nici cu ala nu`ti sta bine ca nu te cred phbbbbt ] si esti perfecta

3 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna!
Pai, nu are cum sa nu iti stea bine cu nimic. Si eu am 14 ani... si ma dau doar cu rimel, creion negru si poate un luciu de buze. Ti-as recomanda acelasi lucru.

kiss Pa, pa.

| deeutzy a răspuns:

Te poti da doar cu putin fond de ten, rimel si un luciu transparent

| Cupcake123 a răspuns:

Daca ai tenul curat nu ai nevoie de fond de ten, zic eu. cu rimelu' e cel mai simplu sa incepi... apoi o sa vezi ca o sa inceapa sa-ti placa sa te joci cu fardurile si toate cele si o sa te pricepi singura la machiat si o sa-ti dai seama singura cu ce iti sta si ce nu bine. >big grin