| Iulyadannyela a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat de 17 ani, intr-o seara am stat cu el,am stat de vorba si ne-am si sarutat desi eu nu prea stiu sa sarut.El m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui dar eu i-am spus ca nu,stiam ca are prietena si l-am intrebat de ea dar mi-a spus ca e plecata in Spania,iar acum ii vad impreuna mereu, tinandu-se de mana, sarutandu-se asta inseamna ca sunt impreuna si ca el m-a mintit. Ce pot sa fac din moment ce m-am indragostit de el? Ce pot sa fac sa nu ma mai gandesc la el? el?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Draga Iulia, avand in vedere ca sunt baiat iti pot spune ca el vroia sa stea si cu tine dar nici nu vroaia sa isi piarda prietena, ce poti sa faci? buna intrebare, pai esti la varsta cand te indragastesti foarte repede aproape de orice baiat, toti am trecut prin asta, trebuie sa te gandesti bine daca el merita sa fie cu tine adica daca avea prietena si vorbea cu tine, atunci fii sigura ca asa va face si cu tine, si ca sa nu te mai gandesti la el solutia este un alt baiat, asa ca stai linistita si gasesteti un baiat care o sa poti avea un pic de incredere in ei, si pentru ca imi esti simpatica iti spun de acum nu asculta toata vrajeala pe care o au baietii pentru ca stii unde vor sa ajunga mult succes yulia

| Iulyadannyela explică (pentru vocea):

Stiu unde vrea sa ajunga dar fiind baiatul cu care am avut primul sarut m-am indragostit cu el, si mai rau este ca a aflat mama si cum sa spun. Mama este mai rea de fel si cum eu mereu am fost cuminte niciodata nu s ar fi gandit ca eu as putea sa stau cu un baiat mai mare decat mine sau sa stau cu vreun baiat.In seara aceea eram cu o fata care i a spus mamei totul ca cica ar fi batut-o mama ei ca sa spuna ce am facut in seara aia, si i-a spus tot ce am vorbit cu el si i a spus si ca eu nu as fi stat prea mult langa ea ca a stat mai departe de noi. Desi nu e adevarat, a spus si ca el ar fi zis sa vina pe la mine in absenta mamei dar nu e adevarat. Mi-a zis sa ne vedem la un suc..Nu sa vina la mine. In fine la un moment dat nu o sa mai simt nimic pentru el. o sa imi treaca pana la urma. dar e destul de greu..Iti multumesc pentru sfat

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-ti face mari sperante, esti in perioada de 'antrenament', sunt rare cazurile in care o relatie inceputa la 14 ani dureaza pana la adanci batraneti.
Este perioada in care inveti deprinderi sociale, cazi, te julesti, te ridici, scuturi praful si-ti legi ranile, si mergi mai departe. Cine nu invata (acum) ca sa umble, nu va putea mai tarziu sa alerge.

| MiyakoSaki a răspuns:

No relation=kisses... good jobwinking

| neutrino a răspuns:

Spala-te des cu apa rece si iesi cu gasca la plimbare. Cu timpul iti va trece.

| ywar a răspuns:

Eh, ai fost si tu de diversitate... nu mananca omu' numai ciorba, vrea si felul doi. Pe el nu il banuiesc de prea multa minte, cat despre maturitate e vax baiatul. Asadar, pune-ti intrebarea de ce ai ajuns tu sa te indragostesti de un astfel de copil, intrucat nu e nici adolescent, nici barbat. Raspunsul poate il gasesti in tine. E util. Eu pun pe seama varstei tale.Bafta!

| Iulyadannyela explică (pentru ywar):

Iti multumesc pentru sinceritate ..Cred ca m-am indragostit de el si din cauza varstei dar si pentru ca e dragut, ma refer la cum arata...Merge sa pun o imagine intr-un raspuns?

| Alexandru0007 a răspuns:

A profitat de faptul ca esti cam naiva si cam atat. incearca sa il uiti sau sa vorbesti cu alt baiat

| RaDuk a răspuns:

Treaba este simpla, el nu vroaia decat sa se joace cu tine. Acuma te inteleg ca e varsta la care fiecare baiat putin mai mare e super si brusc "m-am indragostit". Tot ce trebuie sa faci ca sa il uiti este sa iti gasesti un baiat care te merita cu adevarat, nu care vrea sa isi bata joc de tine.
P.S. Nu te grabi, inainte de a da frau liber sentimentelor, asigura-te ca merita iubirea ta.