| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si nu am menstruatia regulata. am de 1 an jumate menstruatia si cateodata imi vine lunar cateodata in vine la 2-3 luni. spre exemplu luna aceasta nu mi-a venit de fapt sunt 2 luni de cand nu mi-a venit! nu stiu ce sa fac...nu ma ingrijorez insa nu stiu de ce nu imi vine regulat!(si la doctor nu as vrea sa ma duc)va rog dati`mi un sfat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e ceva foarte grav, dar intr-un an jumatate era normal sa se regleze. Du-te la medic, e important.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Fara sa mergi la dr nu o sa rezolvi problema... este vorba de o dereglare hormonala care trebuie rezolvata la timp... leacurile babesti si tratamentele luate peste ureche nu este o solutie pot sa iti faci mai mult rau decat bine... esti inca tanara si ai timp sa iti rezolvi problema cu un tratament corespunzator prescris de un medic avizat... nu te juca pentru ca problemele hormonale pot sa iti afecteze viata pe viitor... nu e cel mai placut lucru sa mergi la ginecolog insa trebuie, treci peste rusine si du-te... o sa vezi ca va fi bine... o spun pentru ca stiu prin ce treci... desi am 29 ani am trecut prin aceleasi probleme ca si tine la vasrata ta... solutia este tratamentul prescris de un ginecolog... multa sanatate

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Si eu la varsta de 14 ani avem menstruatie de un am si nu imi venea chiar si 3 luni. am fost la doctor si mi-a spus sa mai astept ca inca nu e o "problema" si mi-a venit dupa 4 lunibig grinbig grinbig grin
dupa vreo 3 ani o sa iti vina regulatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine mergi la un dosctor...se poate sa ai dereglari hormonale... te duci la ginecolog si iti poti face un ecograf sa vezi ce se int...straight face...nu trebuie sa te ingrisorezi...si eu am avut porb...care nu mi-a venit 6 luni d zile.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti face grigi ca in timp o sa se regleze... o sa veziwinking