| alinuuuuush a întrebat:

Am 14 ani si nu mai am idei ce carti sa citesc...am citit cronicile vampirilor, amurg, jurnalele vampirilor si gossip girl si mi s-au parut interesante...imi puteti da idei de carti care sa semene cu astea si care sa fie si interesante? va rog mult:*happy

Răspuns Câştigător
| Диана a răspuns:

Citeste seria Vampirii Sudului :X (Morti pana la apus, Moartea la Dallas, Clubul mortilor, Moarta pentru toti, Mort de-a binelea, Categoric moarta, Morti cu totii, Mai rau decat moartea, Mort si-ngropat) laughing Charlaine Harris e obsedata de moarte laughing

14 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Gen Gossip Girl este Lux de Anna Godbersen, cu vampiri-Richelle Mead-Academia vampirilor, PC Cast-seria Casa Nopţii, Tanya Huff-Preţul sângelui, primul volum din seria Cărţile Sângelui(după ele a fost făcut serialul Blood Ties-Crime, vampiri şi poveşti de dragoste) Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, Darren Shan-Ucenicul vampirului, Circul ororilor, Tunelele sângelui, Stephen King-Salem´s Lot, Justin Somper-seria Vampiraţilor; asemănătoare dar cu vârcolaci-Kelly Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Gen Gossip Girl este Lux de Anna Godbersen, cu vampiri-Richelle Mead-Academia vampirilor, PC Cast-seria Casa Nopţii, Tanya Huff-Preţul sângelui, primul volum din seria Cărţile Sângelui(după ele a fost făcut serialul Blood Ties-Crime, vampiri şi poveşti de dragoste) Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, Darren Shan-Ucenicul vampirului, Circul ororilor, Tunelele sângelui, Stephen King-Salem´s Lot, Justin Somper-seria Vampiraţilor; asemănătoare dar cu vârcolaci-Kelly Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Gen Gossip Girl este Lux de Anna Godbersen, cu vampiri-Richelle Mead-Academia vampirilor, PC Cast-seria Casa Nopţii, Tanya Huff-Preţul sângelui, primul volum din seria Cărţile Sângelui(după ele a fost făcut serialul Blood Ties-Crime, vampiri şi poveşti de dragoste) Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, Darren Shan-Ucenicul vampirului, Circul ororilor, Tunelele sângelui, Stephen King-Salem´s Lot, Justin Somper-seria Vampiraţilor; asemănătoare dar cu vârcolaci-Kelly Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună.

| RoseNightmare a răspuns:

Gazda

Nu plange sub clar de luna

Luna Plina

Cutia cu fantome

Obiecte ascutite

Invocarea

Jurnalul lui Cathy

Academia Vampirilor

Jertfa-Holly Black

Pantofiorii Roz

| Insurgent a răspuns:

Copii lampii fermecate, harry potter, cosmar, gazda, twilight,
sper sa-ti placa
fundahappy?

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Paiiii...romane...Enigma Otiliei, Sngur pe lume, O calatorie spre centrul pamantului!

| withoutme a răspuns:

Daca iti plac sf-urile citeste tot ce gasesti de isaac asimov.
daca iti plac cartile romantice, de dragoiste citeste mara-slavici, sarpele-eliade, domnisoara christina-eliade.
daca iti place putina filozofie citeste crima si pedeapsa-dostoievski, eseu despre orbire-saramago, femeia nisipurilor-kobo abe, alchimistul-paulo coelho, metamorfoza-kafka, procesul-kafka. povestiri despre marea batalie teatrala-sica alexandrescu, fericirea unora-maurice druon.

| AnaBlackVampire a răspuns:

Pai incearca toate cele 7 carti din seria vraciulwinking

| 100%Diana a răspuns:

Sigur, "sara la cri"; "oana si iubitul"; "ma gandesc numai la 'x' ".laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cartea '' Nu plange sub clar de luna"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste jertfa, curajul, tinutul fierului de holly black

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu plange sub clar de luna

Vampirii sudului

Academia vampirilor

Gazda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am citit de curand 3 carti de holly black:jertfa curajul si tinutul fierului. mi-sau parut interesante, ti le recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.citeste vampirii din morganville, invitatie la vals, tristeti de sucub, nopti de sucub...sunt interesante si academia vampirilor ti-o recomand.