| Crossnight a întrebat:

Am 14 ani si nu stiu cum sa imi decorez camera... vreo idee?

Răspuns Câştigător
| soricel06 a răspuns:

Eu am 16 si am o camera destul de... personalizata. Poti face si tu asta. De exemplu, pune picturi ale tale in rama si pune pe pereti, cumpara o pluta in care poti baga multe fotografii cu tine de carton(eu am fotografii pana si pe usa de la camera), lucruri care te definesc(eu de ex, am o cutie mare in care pastrez amintirile), sau poti ruga pe cineva(sau chiar tu) sa-ti picteze pe pereti. Am mai gasit pe net ceva dragut; deasupra patului pui poze cu tine intr-o forma de cerc si in centru lipesti niste ace de ceas, sau pune-le in forma de inima. Fa camera ta un loc in care sa te simti cel mai bine.

5 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Te referi la mobila sau la chestiile de amanunt gen veioze, vaze cu flori ceasuri etc? Hai ca-ti zic cum e la mine poate te inspiri... In fundul camerei sunt inghesuite patul, o moptiera unde tin maruntisul, colectia de servetele, ceasul, carti si ojele, iar in capatul celalalt al patului un fel de raft de panza pentru haine ca sa nu stea pe jos. Pe un perete am o comoda pentru TV si sifonierul in 3 usi, iar pe peretele opus biroul. Toata mobila e alba, in afara de birou care e unul mai vechi maro. http://i.imgur.com/io6aC.png
Pe peretele de deasupra patului am pus poze cu chestii care imi plac, iar pe cel de deasupra biroului, de fapt pe tot peretele ala sunt desene dea mele, postere, mesaje "de amenintare" scrise cu fonturi diferite, decupate si lipite cu bucati mici de scoci, un creion primit din Londra, unul "furat" din intamplare din tabara, vederi de la var'mea, calendare homemade...ai prins ideea. Iar pe birou ca sa nu arete prea gol am insirat toate pensulele si creioanele, jucarii, un bambus care se ofileste, alt borcan cu maruntis etc. Un adevarat haus in general, dar imi place :] Inspira-te si tu din ce ti-am zis.

| AnaMaria1264479 a răspuns:

Pai zi si tu cv despre tn...gen culoarea pref. sau stilultau vestimentar...hainele pref(ex:clasice, sport, feminine)

| Crossnight explică (pentru AnaMaria1264479):

Pai peretii au culoarea albastru spre turcoaz sau blue si as vrea tot felul de ide, deorece poti combina stilul vintage si modern sa alte stiluri pentru decorat camera big grin