| Strify a întrebat:

Am 14ani invat de la ora 12 si ajung acasa pe la 6 seara cam cum as putea sa imi organizez timpul pana la ce ora sa stau seara? cand sa-mi fac temele? si sa am timp de un dus si sa mananc (timp scurt scoala ocupa tot crying )

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

Eu siz sa iti faci temele(la materiile usoare de preferat_seara, pe cele care nu poti, simti ca nu esti odihnita nu le faci bseara si le faci dimineata, pai ar fi indicat sa te trezesti la 7:30, iei micul dejun(ca sa ai forte sa inveti)si pe la 8 te apuci de invatat, dupa iti scrii pana pe la 11, mananci.si incepi sa te pregatesti de scoala.acum depinde si cat de departe stai de scoala.cat timp iti ia... ajungi seara la 6, servesti cina, stai putin, iti scrii la materiile usoare, iti faci un dus, dupa te relaxezi(stai pe calcularot, te uiti la o telenovela)si ar fi indicat la ca 10:30 sa te culci...sa nu depasesti ora 11:00 pentru ca altfel vei fi obosita si nu vei putea sa ye trezesti dimineata. sper sa iti ajute programul recomandat de mine.bafta!

11 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu ajung la 16 si is plecat de la 7. Iar la 18 deja trebuie sa fiu ba la o repetitie, ba la asociatie...
Tu inca stai bine. Seara e timp pentru tine, dimineata sa-ti faci temele, cand ai creierul odihnit.
Spor!

| Andraa a răspuns:

Eu plec de acasa la 11:30...si vin seara la 20 si cv...sunt in clasa a 9a---...
pai ajung acasa, mananc...si imi mai fac teme daca am...
si de invatat invat dimineata... dar ma trezesc la ora 8...big grin
si am destul timp pentru scoala...pentru a face altceva nu prea:p

| mcrenma a răspuns:

Deci.
Ajungi acasa la 18:00.
Pana la 18:30 iti tragi si tu rasuflarea, te uiti la tv sau ce vrei. Apoi pana la 19:00 mananci (cred ca ai timp o jumatate de ora). Apoi pana la ora 20:00 iti mai poti face o parte din teme. Apoi mai poti pierde timpu pe la calculator, tv, si etc. Dimineata poti sa te scoli la o ora rezonabila intre 9:00 si 10:00 si sa iti faci si restul temelor, si pana in 12:00 sunt sigura ca vei termina si temele si iti va ramane si timp sa mananci, si de ce nu, sa te uiti si la televizor laughing

| m4them4tic a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci nicio tema, sa te duci la scl cu ele ne facutebig grin
GLUMESC.
Tu esti singura care isi poate face programul.Nu avem noi de unde sa stim cum te simti tu dupa cele 6 ore de scoala sau cum te simti dimineata, asta ca sa iti dam sfaturi cu privire la momentul cand trebuie sa iti faci temele.
Cum spuneam, ma repet, tu esti singura care isi poate face programul.Tot ceea ce conteaza e sa mergi la scoala si sa inveti cat de cat.

| den a răspuns:

Eu ajung acasa la 7...pana l 8 mananc, ma uit l tv. Dupa imi scriu... daca imi ramane ceva de invatat, invat dimineata. Depinde si la ce ora te culci, eu ma culc l 12-1laughing...si de la 7 pana l 1 am ceva timp.

| Chuck a răspuns:

Ai 14 ani. De la 6 pana la 11 ai o groaza de timp (nu chiar o groaza, dar ai).
Mananci: Iti ia 15 minute zic eu, o masa de seara.
Temele : O ora - O ora juma' (Mai poti adauga o jumatate de ora la ortografie "sa-mi, nu sami" )

| Chuck a răspuns:

Nu mi s-a postat tot raspunsul, las-o balta. Era interesant crying

| Ioonela a răspuns:

Iti faci temele dimineata, eu asa fac big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic k daca vii la 6 seara acasa, sa mananci, fci un dus mai stai pana pe la 10 la calc si te culci ca sa poti sa te trezesti a2a zi de dimineata!
Dimineata iti faci temele si inveti, daca iti ramane timp pana sa pleci la scl.mai stai si la calc potin!
sper sa te ajute cu ceva"tongue kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Temele se fac de regula dimineata cand capacitatea creierului e maxima, atunci dai randament. Eu nu recomand sa faci nici macar temele usoare ca cel mai probabil nu esti concentrata la ele si le faci prost. Seara cel mai bine te relaxezi cum iti place, si sa te culci inainte de 11 si daca poti sa te trezesti la 6. 30 sau la 6. 00 desi asta e cam greu, dar te asigur ca o sa obtii rezultate asa. Succes! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este sa te trezesti pe la 10 ...scrii, invetzi. pana pe la 12 (cred ca ai timp in 2 ore ) iar cand vii de la scoala la 18:00 te poti relaxa toata seara.depinde si de cat ai tema si de invatat. daca ai mult poti incepe seara cu ce e mai greu. cel putin eu asa fac. Temele Dimineata tongue peace peace sign