| andy_3925 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa-mi organizez timpul mai bine? Mereu ma lungesc cu temele, ajung acasa la ora 3 si nici la 10 jumatate seara nu imi termin lectiile. Pur si simplu nu pot sa ma concentrez, ma plictisesc foarte repede. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ooo...Eu la 3 sunt la scoala si de abia pe la 6-7 ajung acasa si tot am timplaughing. Pai incearca atunci cand faci temele sa faci numai asta.Aseaza-te la birou si i-ati caietele si cartile la care ai teme.Si incepi sa rezolvi.Nu te ridici decat cand termini sau eventual peste vreo ora dupa ce ai inceput iei o pauza.Vei vedea ce repede se termina.Nu asculta muzica in acelasi timp, nu te uita la tv, nu vorbii pe mess, pentru ca asa e logic ca tu nu le termini nici la 10...Succes.happy

| wouldyoukillapuppy a răspuns:

laughing. in ce clasa esti?laughing. eu din a 3 a 4 nu stiam ce sunt alea teme.se faceau in clasa.