| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu reusesc sa scap de cosurile de pe fata si subt piele.am folosit multe tratamente dar inca nu miau trecut.va rog frumos sa-mi consiliati ceva ca nu mai pot!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tamponează zonele afectate cu tinctură de propolis.
Pa, pa.

| Adela50 a răspuns:

Stiu ca e scarbos, dar dimineata cand te duci la baie da`te cu PRIMA urina pe cosuri si o sa-ti treaca.Asa am reusit si eu.Bafta:*

| ambutisare a răspuns:

Ce nu intelegeti ca este o perioada din adolescenta. Mai asteapta, vor trece.

| alice_5598 a răspuns:

Poti folosi un gel de curatare(iti recomand avene cleanance.este scump dar merita) si poti folosi Eryfluid in loc d zineryt.este mai ieftin si are acelasi efect.

| Aℓida a răspuns:

Mai stiu eu cateva variante! Pai in primul rand poti sa te dai cu o portocala (fara coaja) pe fata deoarece contine vitamina C, sau poti sa iei apa de la un cartof fiert (fara coaja) si sa te tamponezi cu putina vata pe fata.Eu am incercat doar cu portocala si merge! KisS Ki$s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dati cu cat mai multe creme ca sigur iti trece laughing, iti dau eu niste sfaturi. Du-te la sauna.

| seila a răspuns:

Pai te speli bine pe fata, si seara si dimineata cu apa calduta si sapun. Apoi dai cu o crema hidratanta, Incearca sa nu te dai cu fond de ten sau alte chimicale pe fata. Incearca sa o pastrezi curata pe tot parcursul zilei. Poti folosi si Zynerit care este super bun! Mie mi-au trecut in 2 3 saptamani. Si am vazut reactia dupa prima zi in care l-am folosit! si nu e scump in jur de 40 de lei.
Altceva nu stiu. Dar incearca sa pastrezi fata cat mai curata, nu iti mai stoarce cosurile si tine mainile la departare de fata ta.
Succes :*