| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si penisul meu nu se decaloteaza pana la glanda, cand am fost mic am facut operatia de fimoza.Mai aveti si voi problema asta? Sa mai astept 2-3 ani sa vad daca se regleaza? Am auzit ca poate dura pana la 17 ani sa poti face asta cu preputul

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Problema cu decalotarea se poate remedia treptat, prin exercitii.
Situatia nu dispare de la sine, daca nu faci tu ceva in sensul asta.
Exista creme, precum si miscari asupra penisului, care sa detensioneze starea de incordare in care te afli.

| bopred a răspuns (pentru dannyel86):

Dacă folosesc creme va trebui sa le folosesc constant? Adică în fiecare lună să cumpăr creme?