| Felictiy a întrebat:

Am 15 ani si prietenul meu 19. Ne intelegem foarte bine, vorbim de 6 luni si il iubesc foarte mult. Nu am mai avut niciun iubit pana acum si nici nu intentionam dar a aparut el. Vreau sa ii spun mamei de el, dar nu stiu cum, e si diferenta mare de varsta. Oricum el e super cuminte si nu face nimic fara acordul meu..adica noi nu suntem impreuna, a stat dupa mine pana cand am vrut relatie.E foarte intelegator si nu e ca toti baietii. Stiti cum ii pot spune..prin ce modalitate? Si voi ce parere aveti despre diferenta de varsta

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te apropii de ea, îi zici că-ți place un băiat, o obișnuiești cu ideea îi tot vorbești de el câte puțin zilnic și peste o săptămână îi zici propriu zis de relație și îi propui să-l aduci să-l cunoască

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i direct si sincer!
Diferenta este intr-adevar foarte mare si mama ta nu va fi de acord cu asemenea relatie.
Tu esti inca copila, iar el barbat, avand nevoie de sex si altele de la fete.
Priroritatea ta este scoala, la acest moment, nu barbatii!

| Dana1999 a răspuns:

Asa cum a spus si Anastasia,băiatul de care iti place tie are alte nevoi decât tine si fetele sau băieții de varsta ta. Nu este ca ceilalti băieți fiindca nu este ca și colegii tai, fiind mai mare, ori tu nu ai cunoscut mulți băieți mai mari sa vezi cum sunt mai exact. Diferenta intre ăștia de varsta ta si cei majori e ca cei mai mari stiu sa si urmărească mai bine interesele, spre deosebire de băiețașii de varsta ta care se dau de gol mai usor, fiindca sunt nepriceputi.