| AndreRaluca a întrebat:

Am 15 ani, sunt fata si vreau sa imi pun aparat dentar, dar nu prea stiu "cu ce se mananca". Exista si aparate care nu sunt permanente? Cat trebuie sa-l port? Cum se pune? Adica.este fixat pe dinti? sau cum? Cat costa? Trebuie schimbat la o anumita perioada de timp? As vrea sa aflu cat mai multe lucruri.

Răspuns Câştigător
| OaieBlonda a răspuns:

Pai, eu am aparat dentar dar nu fix, mobil: se poate da jos cand vrei. Eu m-i l-am pus la Bucuresti si m-a costat 8 milioane. Il am din primavara si m-i s-au aranjat chiar f. bine dintii. Sunt si unele fixe care trebuie. sa le porti cam 2 ani :

1 răspuns:
| veteranu a răspuns:

Uite aici http://adf.ly/3b81R cate intrebari despre apartul dentar sper sa te ajute