| deepL a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma rad la subrat (nu am mai facut-o). cum ar trebui sa procedez prima data?

20 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Daca rezisti (prima data doare mai tare, dupa aceea se obisnuieste pielea, si nu o sa mai doara asa tare)foloseste un aparat, eu am philips satinelle, si efectul dureaza pana la 3 saptamani!

Shin
| Shin a răspuns:

Eu am cumparat o masina de tuns si. m-am apucat de treaba tongue
Acum poti chiar sa-mi cumperi ceva mai special, un bodygroom, care e special pentru parul corporal tongue
Numai bine, Shinwinking

| marsy a răspuns:

Crema epilatoare. sau epilator. mai alesk k o faci pn prima oara. va creste foarte rarwinking

| yanny`s a răspuns:

La 16 ani prima data? nu e prea tarziu?sad eu iti recomand cremabatting eyelashes

| kitty_8919 a răspuns:

Cea mai buna solutie o crema depilatoare

| dulcika a răspuns:

Cu multa atentie si grija sa nu te tai. Acum depinde si cu ce o faci... cel mai bine ar fi sa te razi k crema depilatoare ca sa nu te ranesti...in orice caz, ai grija!
pa

| alexxandru a răspuns:

Eu am 15 si l-am rezolvat cu bic-ul, si cu spuma de ras! si imi crede la 1 sap 2 dar nu mare!

| anonim_4603 a răspuns:

Crema

| deepL explică:

Oameni... sunt baiat

| florincaseru a răspuns:

Cu multa grija si cu atentie sa nu te tai banuind ca folosesti o lama.Rasul e indicat si folosit permanent da aspect si ingrijire.Deci incet de jos in sus si invers si intinzand putin pielea subbratului sa fie "terenul"drept.

| florincaseru a răspuns:

Cu multa grija si cu atentie sa nu te tai banuind ca folosesti o lama.Rasul e indicat si folosit permanent da aspect si ingrijire.Deci incet de jos in sus si invers si intinzand putin pielea subbratului sa fie "terenul"drept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu crema de depilat. Pentru inceput e bine sa incepi asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara calda la salon. Nu face greseala de a baga lama de ras sau crema: parul se va indesi, radacina va deveni mai puternica.
Cu ceara se rareste si nici nu creste repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12ani si ma rad la subrat nu-ti fie teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...ar fi bine sa te razi cat mai repede .cam tarziu... dar cu crema depilatoare pentru inceput parerea mea... daca nu ...big de barbierit!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamna mata ma iubeste?

| JunNnkie a răspuns:

Prea tarziu te razi! Eu am 14 ani si ma rad cu lama dar cu atentie si usor.

| nuintelegnimic a răspuns:

Eu una am folosit prima data epilatorul. prima data e mai dureros trebuie sa ai rabdare a 2 oara e mai usor oricum in orice caz daca vrei sa te epilezi cu epilatoru a 2 oara nu lasa sa iti creasca mult par epileaza`te la 2-3 zile cremele si bicurile intaresc firu si il indesesc ciara nu prea ar fi recomandata chair daca firul creste mai greu a da si bicu sau cu cremele in 2 zile iti creste in schimb cu epilatoru intr-o saptamana oricum e alegerea ta:d ai grija:*

| Floare_Kalyana_Diana_1983 a răspuns:

Pai ridica bratul si ia o lama sau cu ce te razi tu, si dupa incetisor te razi. Cred ca stii si tu cum se rade...happy

| bibss a răspuns:

Uhuhuuu...cred ca ti'a crescut padure acolo.hee hee...crema pentru incepatoare.