| Janin324 a întrebat:

Am 16 ani. Sunt o fire mai glumeata, tot timpul distrata, cea care de obicei incepe scandalurile, cea care are probleme cu absentele, cea care e mereu barfita...
Am inceput sa cunosc in ultimul timp tot mai multi oameni, si tot mai multi imi spun ca sunt imatura. Chiar si prietenul meu mi-a zis asta la un momentdat, era foarte nervos si mi-a zis ca aia e problema intre noi. Nu mi se pare ca sunt foarte imatura, pur si simplu nu voiam sa fiu matura. O sa am tot timpul din lume sa fiu matura, copilaria n-o mai pot intoarce (daca se mai poate numi copilarie la 16 ani). Spune ca sunt imatura pentru ca in ultimul timp toata ziua rad, sunt p'afara, si cica ii se pare ca il iau in gluma.
Am auzit chestia asta de la prea multe persoane, chiar si de la mama, daca aveti sfaturi despre cum as putea sa ma comport putin mai altfel. puppy dog eyes nu-mi iese nimic, eu asa sunt de cand sunt mica, nu stiu daca ma intelege cineva.Sunt o fire prea rebela, fug de-acasa, probleme la scoala, rad incotinuu'. laughing chiar vreau sa ma schimb.
P.s. : decat sa spuneti ceva urat, mai bine nu spuneti nimic.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia a răspuns:

Pana la urma cine te place, te place asa cum esti. Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, nu te poti schimba doar de dragul cuiva. E bine ca esti copilaroasa, iti traiesti viata, iar rasul prelungeste viata cu foarte mult. Decat sa fii moracanoasa, sa stai inchisa in casa, e mai bine cum esti tu. N-ai de ce sa te schimbi, lumea trebuie sa te accepte asa cum esti. Pa-pa

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Ai 16 ani și ești doar o cerșetoare de atenție. Concluzia mea.
Nu ma icăuta ajutor aici că îl cauți degeaba. O să primești exact ce meriți, stai liniștită.

| TizZu15 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa te schimbi pentru ca alti zic ca esti imatura.Fa tot ca sa te simti tu bine ca o viata ai!
Mult noroc!

| StopShowingOff a răspuns:

Imbatranitul este inevitabil dar maturizarea este optionala. Nu trebuie sa te schimbi ca asa zic cei din jur dar rezolvati problemele la scoala ca aia-i importanta.