| alexandrastietotul a întrebat:

Buna
dau funda+vot
Mam mutat la iubitul meu
Eu am 16 ani si el 23 Avem o relatie de aproape un an suntem foarte decisi de aceasta decizei
Mam mutat acu 4 zile mama mea a venit ieri si ma loat cu politia, noii am fost la politie acum 2 zile si a zis ca nu are ce sa ne faca iar ieri a venit iarpolitaiul ala cu inca unu si ma aruncat fortata intre timp politaii il tineau pe iubitu meu mama mea s-a dus si i-a dat un pumn in fata ceea ce nu o voi ierta niciodata
Se comporta cu mine ca cu o straina, cand am fost plecata a luat un pumn cu pastile am fost la ea la spital acum sa jurat ca aca pana de paste nu ma duc acasa vine la scoal si baga cutintu in mine si ma omoara, sau cand vin pe la ea imi pune ceva in mancare, a zis ca ori moarta ori deloc acum imi e frica sa stau cu ea in casa am aceeptat sa vin acasa pentru ca ea a aceptat sa ma lase sa ma vad cu el, sa ma duc la el dar sa nu dorm la el si sa nu vina la noi acasa am dat o declaratie ca vom face asa si nu voi mai pleca la el, acum ea a vorbit ca oricum nu ma va lasa mult cu el si ca sunto lase ca acum nu mai am curaj sa plec, etc etc
A zis ca ma poate duce la casa de copii si sa isi ia mana dupa mine
Imi este firca sa mai stau cu ea in casa, voi ce ziceti ce sa fac maine? imi e frica vreau sa ma duc iar la ea dar o sa vina iar sa ma ia acasa si vrea sa ma duc la casa de copii eu nu am tata e decedat de 9 ani ea de atunic umbla cu toti oameni pentru bani
Ma poate lua cei de la casa de copii? eu sunt sub tutorea ei
Ce ziceti?
Dau funda si vot ajutati-ma va rog nu stiu ce sa mai fac

8 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă tu eşti cea care " ştie totul " de ce ne mai întrebi pe noi?

| DNSK a răspuns:

Repeta-ti in gand ca mai ai 2 ani..mai 2 ani.o sa vina si soarele pe strada ta. is sigur de asta.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Mama ta isi face griji pentru tine de aia se comporta asa.Totusi esti cam mica sa te muti cu cineva mai ales mai mare ca tine.Mama ta isi face griji deoarece el nu mai e minor dar tu esti si te poate duce de nas cum vrea el.Eu zic sa stai de vorba cu mama ta.Nu crezi ca baiatul e cam mare pentru tine? Pa, pa

| Satango a răspuns (pentru Pufoshenia):

Isi face griji? Eu cred ca mama ei exagereaza? Sa ii zica ca o omoara?! Deja mi-am facut o parere despre ea daca ``umbla cu toti oameni dupa bani`` happy

| Pufoshenia a răspuns (pentru Satango):

Faza cu omoratul e pentru a face sa se sperie.O mama adevarata nu si-ar omora copilul.Pai cum sa nu isi faca griji ca umbla cu cineva mult mai mare ca ea? Bine la faza cu pumnul da e prea exageratstraight face

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alexandra,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ştii cum sunt mamele mai grijulii şi de asta se comportă cu tine aşa.
La 16 ani nu au ce căuta relaţiile, domnişoară, după 20 de ani, trebuia să-ţi vezi de o şcoală acolo!
Te pup!

| Satango a răspuns:

Buna!

Deoarece ai 16 ani si inca esti minora poti sa suni la protectia copilului. Astfel problema ta poate fi rezolvata de catre autoritati. In legatura cu casa de copii nu stiu daca o sa te accepte deoarece esti destul de mare. Ar trebui sa te interesezi. E o problema destul de serioasa. Daca iubitul tau chiar tine la tine si tu simti asta ar fi bine sa stai cu el daca ai putea... dar daca v-ati certa el te poate da afara chiar si in mijlocul noptii si atunci unde v-ei pleca?! Nu e ca la mama acasa! Dar te inteleg... ceea ce nu inteleg este cum poate fi o mama asa? Sa te ameninte cu moartea? E absurd!
( DIRECTIA PROTECTIA COPILULUI din cadrul MINISTERULUI MUNCII, FAMILIEI SI PROTECTIEI SOCIALE
Adresa: Bulevardul G-ral Gheorghe Magheru nr. 7, Sector 1, Bucuresti, Cod postal 010322

Date de contact: Tel: +4 021-315.36.33, 021-315.36.30, 021-310.07.89, 021-310.07.90
Fax: +4 021-312.74.74
E-mail: office@anpfdc.ro
Adresa web: http://www.copii.ro/ )

Bafta! :)