| kyrieirving a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut niciodata o prietena. Duc o viata oarecum fericita cu prieteni care imi spun aproape. Nu am fost niciodata in vreun club si nu cunosc prea multa lume. Pana acum mi-a placut de foarte multe fete. Insa pana acum am simtit ceva cu adevarat doar pentru 2. Prima am pierdut-o din cauza ca nu am avut tupeul sa o intreb daca vrea sa fim impreuna. Am aflat ca a doua, pentru care inca mai simt ceva, este indragostita de un baiat care eu pana acum l-am privit de sus. Adica nu se poate spune ca este sociabil, ba chiar multa lume rade de el. In acest moment eu ma simt foarte trist si am nevoie de ajutor. Precizez ca nu arat prea bine(am avut foarte multe cosuri acum 1 an), insa nu sunt timid, sunt inalt, practic baschetul si cum am spus am prieteni buni cu care ies zilnic. Consider ca nu sunt temator, na chiar imi place sa experimentez lucrui noi(era sa-mi pierd virginitatea insa am refuzat deoarece fata nu era genul meu). Astept sa-mi dati un raspuns despre ce as putea sa fac sa-mi redresez viata.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-i fetei, ca-ti place de ea! Ignora faptul ca ei ii place de altul, ca niciodata nu stii ce ar putea schimba gandul unei fete.
Invit-o la un suc, prajitura... undeva afara, in parc, la plimbare, fa ceva, nu astepta sa ti-o sufle altul, macar experimenteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o intrebi pe aceasta fata daca vrea sa fie cu tine, daca te refuza atunci treci peste, mai sunt fete. Esti tanar si ai timp de relatii.

| kyrieirving explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns. Cred ca am fost cam evident in momentele in care ma dadeam la ea(ea fiind foarte inabordabila). Cred ca ea stie deja lucrul asta. Ea pana acum mi-a fost prietena buna si parca nu mi-as dori sa o pierd prin intrebarea asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kyrieirving):

Eu i-am spus tipului de care imi place adevarul si dupa am avut o relatie cu el timp de un an si ceva. Exista si finaluri fericite uneori.

| 6Anonim9 a răspuns:

Hai sa ti-o spun mai direct. Tu te temi de faptul ca daca-i spui acum si te refuza, nu vei mai avea ocazia s-o intrebi altcandva. Bullshit-urile cu "nu vreau sa-mi pierd prietena" nu prea merg, chiar daca tu pretinzi asta. Niciun baiat nu are nevoie de o prietena (in adevaratul sens al cuvantului), decat de iubita. Prietenii iti sunt baietii. Fetele care iti sunt prietene mereu se gasesc sa te placa, sau sa le placi tu pe ele, apoi totul se termina. Vei fi retinut fata de ea, gata cu secretele, gata cu manifestarile extravagante. Convorbirile amicale de plictiseala cu fetele, sunt alta treaba. Dar prietene nu prea stiu daca sunt, decat in cazuri speciale, cum ar fi ca naiatul sa fie gay.
Daca stai sa te gandesti bine, cam asa e, degeaba zice oricine nu stiu ce bazaconii.
Ia-ti inima-n dinti si spune-i, nu pierzi nimic. Si asa, nu mai interactionezi cu ea ca inainte, este?