| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut prieten...imi va fi greu la prima iubire?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Prima iubire este inocenta, frumoasa si de neuitat dar in acelasi timp poti suferi foarte mult pentru ca nestiind "cu ce se mananca" vei investi sentimente, te vei implica emotional, trup si suflet.si fara sa vrei vei fi ranita.Totodata,poate fi prima iubire si singura pentru toata viata.Cunosc multe cazuri de genul asta si au o casnicie fericita care a rezistat de-a lungul multor ani.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de la om la om si pe cine vei intalni, ca se poate ca prima iubire sa fie frumoasa, dar se poate ca ea sa esueze si sa ai rani adanci din cauza acestei iubiri...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde de tine acum. daca vei alege un baiat potrivit pentru tine va fi excelent.mai ales ca este prima ta iubire.deschide bine ochii si alege un baiat care sa te iubeasca si sa aiba grija de tine. MULT SUCCES!

| psiholoaga a răspuns:

Depinde pe cine ai sa alegi sa iubesti. Daca va fi un tip ok si amandoi sunteti maturi emotional, nu iti va fi greu; va fi o experienta uimitoare si memorabila, chiar daca, poate, se va incheia repede.

| Nastia a răspuns:

Cum adica sa-ti fie greu? o sa fi in al 9-lea cer cand vei fi indragostita...garantez! si nu va fi greu sa fi cu persoana iubita, vei fi alaturi d ea si totu va fi bine.succes!

auran
| auran a răspuns:

Depinde de cat de implicata ai fost in acea iubire.
Poate nu a fost decat un foc de paie si-ti vei gasi mai tarziu adevarata iubire.
Se mai spune ca prima iubire nu se uita niciodata

| Paula a răspuns:

Poti sa judeci doar nu esti planta...

| sigmanet a răspuns:

Depinde de persoana pe care o alegi si te indragostesti. Orice lucru are un inceput. Conteaza mult ca prima persoana sa te iubeasca si sa te respecte si astfel totul va fi usor.

| miry a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata, atunci cand iubesti si esti iubita esti in al noualea cer, dar iubirea cere si sacrificii, haina fericirii nu a imbracato nimeni, iar eu nu cred ca exista vreun cuplu care nu au avut nici o discutie in contradictoriu sau care nu au avut de trecut prin obstacole, dar daca va veti iubii sincer veti reusii sa treceti peste orice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un baiat de 19.nu a avut prietena inca. oare o sa fie fericit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce nu ai avut prieten pana acum? nu ai vrut? sunt la mijloc parintii? sau.efectiv.nu s-a nimerit. poate si tu ai avut alte ganduri.
eu iti spun sincer.cand ai sa intalnesti pe cineva, sa nu te atasezi prea mult...sa fie un tip matur cu care sa poti vorbi deschis si daca sti ca merita e ok.va fi frumos!
dar doar de dragul de a avea prieten, sa-ti gasesti un "derbedeu":D n-are rost.sa ai grija NU merita sa suferi, esti tanara...Suntem de o seama by the way;))
deci. daca doresti sa vb mai multe.iti las adresa de hi5.si ma contactezi, imi lasi un mgs :D
te-am pupat!:*
http://ale-mae.hi5.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima iubire cred ca avut-o pana acu da neimpartasita happy sunt in aceeasi situatie la mine faza proasta e ca nu ma place nimeni crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza cati ani ai...vn fara sa te astepti! crede-ma vei sti ce sa fac e in simturile omului!

| girl17 a răspuns:

Hmm depinde de baiat daca el intreadevar te iubeste...sadsadsad...eu am dat peste unu care...sa zic si-a batut joc de mine... dar totusi prima iubire e minunata in felul ei chiar daca suferi chiar daca nu...cand sufeream regretam c l-am intalnit acum pot sa zic ca nu...acum stiu ce inseamna sa iubesti daca nu erau prietenii lui sa intervina sunt sigura ca ink mai eram dar asta e...winking...totusi ai grija...