| Sara2 a întrebat:

De ce prima iubire e atat de greu de uitat? voi cum ati uitat prima iubire? macar sa treaca suferinta

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Prima iubire se uita greu.Eu am scapat de ea foarte greu.Cred ca mi-a luat mai mult de 2 luni.happyOricum odata trebuie sa uiti si asta.happy

auran
| auran a răspuns:

Trece cu timpul si devine o amintire frumoasa sau nu depinde, de momentul despartirii
eu am plecat departe de el - il vedeam doar in vacante, acum fiecare are viata lui si nici macar nu ne vorbim

| Sara2 explică:

La mine au trecut 5 ani si inca nu l-am uitat nu stiu ce sa fac zic asta deoarece am avut mai multe relatii dar nu pot sa mai iubesc

| JustMeFlory a răspuns:

Timpul vindeca ranile! nu stiu de ce e asa de greu de uitat, dar cred ca atunci ne'am implicat mai mult decat trebuia. vroiam sa mearga totul ok, si am lasat de la noi, si ne'am atasat de persoana aceea cu care am fost.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lary a răspuns:

Eu inca nu am scapat de easad

| laura_3808 a răspuns:

Prima iubire...pentru ca e prima data cand esti atras de o persoana, esti fascinat, simti cum inima bate mai repede. e greu de uitat pentru ca e prima amprenta pusa pe inima, din pacate suferinta este inevitabila sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima iubire se uita doar cand apare o alta iubire dar tot timpul prima iti va ramane in amintire. doar ca cineva ii ocupa locul. monika

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa spun depinde si cat de mult ai tinut la acea persoana, si ce fel de despartire ai avut iti zic sincer ca cu vointa poti uita dar dace acea persoana tia cucerit inima iti lasa o mare pata pe ea

| tilikk a răspuns:

Prima iubire