| claudiu96 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa imi dau mustata jos si barba. Imi puteti recomandati un aparat de ras sau nu stiu, un aparat care sa ma dau. Nu vreau cu bigi si cu spuma/gel. Un prieten avea mustata si barba si si-a luat un aparat, a zis ca da cu apa pe fata si apoi cu aparatu si gata. Imi aratati niste modele de la altex sau eMAG care sunt bune? Sa nu fie prea scump.

7 răspunsuri:
| domnulgoe a răspuns:

Cel mai bine merge cu coasa...

| 21ndstillachild a răspuns (pentru domnulgoe):

Ba nu, cu drujba

| claudiu96 explică (pentru domnulgoe):

Ba daca stii ca nu ma poti ajuta nu mai raspunde, sa vada toata lumea cat esti de INTELIGENT, tine pentru tine...

| domnulgoe a răspuns (pentru claudiu96):

In primul si in primul rand, tin sa te informez ca nu tine de bunele moravuri sa iei pe cineva cu,, ba" de aici se poate deduce, si imi pare rau sa o spun, ca esti cam de la sat.eu am vrut sa fac o gluma, mai nesarata ce-i drept, dar sa tii minte pe viitor, asa...ca pentru cultura ta generala:aveai tot dreptul sa ma iei cu,, ba" daca te luam si eu cu,, ba". imi pare rau daca te-am jignit in vreun fel, si pentru faptul ca desi ai 17 ani, si ar trebui sa incepi sa inveti sa te descurci de unul singur, si nu sa ceri sfatul pentru asa ceva.e adevarat ca e un site pentru asa ceva, dar te rog, nu stii cu ce sa te barbieresti? ce consecinte ar putea. avea faptul ca ai ales un aparat de ras BIG sau GILLETTE?

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

17 ani si inca nu te-ai barbierit? eu pe la 16 imi lasasem barba....sincer cumparati un gilette, spuma si aftershave de la nivea...

| claudiu96 explică:

Bine, bine cum spui tu, daca cineva spune 'ba' inseamna ca e de la sat, nu mai conteaza, deci ma ajuta cineva cu intrebarea de mai sus?

| domnulgoe a răspuns (pentru claudiu96):

Poate nu esti de la sat,dar de asta dai dovada,atunci cand nu stii cum sa te adresezi unei persoane. spune tu,asa...ti se pare normal sa te adresezi cuiva,pe care nu il cunosti,si care e posibil sa fie mai in varsta ca tine cu,, ba"? nu vreau sa para ca dau sfaturi sau ceva, dar va mirati aproape toti din generatia asta, ca nu aveti prietene si nu stiu ce... asta e doar una din consecintele folosirii unui limbaj nepotrivit, ba chiar necivilizat.nu vreau sa interpretezi asta ca fiind o morala sau o cicaleala ceva, dar sa stii ca am raspuns asa de,, agresiv" din cauza,, ba-ului" asta.atat.nu am nimic personal cu tine.