| deny8mada11 a întrebat:

Am 17 ani, sunt baiat, vreau sa ma mut la iubita mea minora, ea sta cu mama ei, pot părinții mei sa am ia acasa fără voia mea? Pot face autoritățile ceva?

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă nu sunt de acord cu decizia ta, da. Încă ești minor.

| Andreeush a răspuns:

Normal că te pot lua acasă înapoi. Atâta timp cât tu ești minor nu decizi singur ce faci.
Așteaptă să faci 18 ani, după aia te poți muta unde vrei tu.

| Ineys a răspuns:

Cati ani are iubita ta? Daca tu faci 18 si ea inca ramane minora, nu prea mai e ok, stii ce zic? Daca parinti ei sunt de acord ai ceva sanse. Totusi, de ce vrei sa te muti de la ai tai?

Ai vreo sursa de venit proprie? Eu te-as lasa sa te muti daca as fi tatal tau, dar sa nu mai vi la mine vreodata sa ceri vreun ban, stii ce zic? Cine o sa te intretina, cine o sa-ti dea bani de mancare, haine, etc? Parintii fetei? Nu prea cred. Mai gandeste-te un pic inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da tu esti femeia? mireasa? sau ea e? cum sa te muti tu la ea? e invers, ea vine la tine. sfinte sisoe

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Si tu esti minor, au tot dreptul

| Fancyuiop a răspuns:

E ok să fii împreună, rău cu mutatul.