| Eudoareuforever a întrebat:

Buna
Am o problema
Sunt de etnie Roma, si m-am măritat acum 2 luni fără voia mea (am 14 ani)
Părinții mei au vrut sa ma mărite cu acel baiat deoarece părinții lui se înțelegeau bine cu ai mei.

Eu si băiatul ne uram, dar cu timpul am ajuns sa ne iubim foarte mult. Locuiam la el pana acum 2 saptamani cand mama mea s-a certat cu mama lui.
Si m-a luat inapoi prin politie.
Eu am zis la politie ca nu vreau sa ma duc la mama ca il iubesc, dar poliția mi-a zis ca nu am dreptul sa decid si ca pana la 16 ani nu ppt face nimic.La 16 ani ma pot căsători dar doar cu acordul părinților.
Nimeni nu ma înțelege ca nu pot trai fără el, mama ma amenință ca daca ma prinde ca vorbesc cu el pe furiș ma tunde cheală si ma bate.
Eu locuiesc in Germania, si el in România.
Nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Poți doar să încerci să discuți cu părinții tăi, altfel nu văd cum ai putea să te întorci în țară fără acordul lor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea sa te ajutam?
Vrei sa vorbim noi cu mama ta, sau cu Politia?
Conform legii, esti copil mic si pana la 16 ani, nu poti sa faci ce vrei tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti trai fara el la 14 ani si il iubesti dupa 2 luni. Hahahahhahahaha