| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani. Sunt clasa a 11a. Ce pot lucra până termin liceul? Locuiesc într-un oraș mic. Cât se câștigă? Este pe tot parcursul anului sau numai vara? (Nu contează prea mult, doar ca să știu)

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Dacă ai un supermarket Kaufland, Carrefour, sau Profi află că te poți angaja part time (4 ore pe zi) astfel încât să nu interfereze cu programul tău din timpul școlii. Salariul este jumătate din minimul pe economie dar ai și câteva beneficii extra acordate de angajatori. Te poți interesa aici legat de fiecare din cele 3 supermarket-uri: https://www.undelucram.ro
Pe acest site găsești toate detaliile legate de salarii, beneficii, experiența altor angajați în cadrul acelor locuri de muncă etc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vei gasi ceva de lucru in weekend, sigur ca poti lucra. Depinde doar ce-ti ofera oraselul acela mic.
Daca nu gasesti ceva prin magazine sau depozite, in vacanta d e primavara si cea de vara poti merge in agricultura, sau la cules de fructe si legume.
In ce priveste castigul banesc, fiindca esti necalificat va fi un tarifar minim, dar depinde cate ore muncesti, mai ales in agricultura, ca acolo esti platit la ora.

| sierra1 a răspuns:

Poți lucra, desigur.

Cât se câștigă? Asta spune-ne tu in funcție de ce știi să faci și ce oferte ai

| Roger645 a răspuns:

Vara multi pe la 17-20ani se duc pe litoral sa munceasca, sunt salarii peste medie. Imbini utilul cu placutul. De la picol la barman....de ce nu poate salvamar, daca inoti bine si exploziv.

| xxarad a răspuns:

Salutare. Apreciez foarte mult ideea ta, dar recomandarea mea îi să te concentrezi pe școală. După ce termini studiile vei lucra toată viața. Banii sunt importanți, dar anii și momentele de acum sunt unice ✌️