| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 intrebari:
1)Merita sa-ti iei reviste(ca Popcorn, Bravo, Bravo Girl, Hello Kitty...nu neaparat cu staruri, dar astea de adolescenti, dar si celelalte)sau sunt o aruncare de bani?
2)Ce este o "vuvuzea"?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

1) Eu cred ca sunt bani pur si splu aruncati pe fereastra. Spre exemplu, de ce sa dau 4 lei pe revista Popcorn pentru niste postere? Doar vedetele nu dau bani pepoze cu mine.De obicei ceea ce scrie in revistele de adolescenti, gasesti si pe net sau se stie deja, sau pur si simplu nu iti foloseste la nimic.Decat sa dau banii pe porcarii, mai bine fac altceva cu ei.
2) vuvuzela e ca un fel de trompeta din plastic folosita de microbisti pe stadioane

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

2)O suflatoarea de aia care o folosesc microbistiilaughing
1)Hello Kittylaughing.Nu.Mai bine cumparati Morometii de la anticariat decat sa luati prostii in care va expliciteaza ei "mozolul". Bleah

| nobody_9468 a răspuns:

Eu una sunt dependenta de reviste. Popcorn, Bravo si Bravo girl pot sa spun ca am toate numerelehee hee. Acum imi cumpara si mama, caci s-a invatat si ea sa-si cumpere.
Daca iti permiti e bine, daca stai mai prost cu banii incearca sa nu-i cheltuiesti inutil, pe revistehappy.

Bafta.

| amanda33 a răspuns:

Vuvuzeaua e o suflatoare folosita pe stadioane.

nu se merita sa iei revista care instiga minorii, de fapt copii la inceput de pubertate sa faca sex sa invete sa sarute sau sa foloseasca vibratorul. Revista cool gril de exemplu transforma o fetita cuminte intr-o pitipoanca. sincer mai bine inveti din alta parte despre moda gen revista Pe tocuri care e cuminte si nu are nimic pornografic in ea, despre vedete din OK si cam atat. :* pe tocuri e gratuita si o primesti prin posta daca esti inscris pe site. te pup

| G a răspuns:

1. de cele mai multe ori citesti revistele o data si dupa aia le arunci intr-un sertar. dar cand iti faci curat in camera si dai peste ele, stai vreo 3 ore sa le rasfoiesti si nu te mai saturi. laughing eu as zice ca sunt utile, poate stirile din ele isi pierd din actualitate repede dar sfaturile, testele sunt bune de pus in practica oricand.
2. vuvuzela e un fel de trompeta folosita de suporterii din africa de sud la meciurile de fotbal.

| nellyneliana a răspuns:

Eu nu cred ca sunt bani aruncati cei dati pe reviste in general, deoarece revistele au foarte multe articole interesante (le gasesti pe majoritatea e net oricum). Mie personal imi place sa citesc articole din reviste si ziare, nu dupa net.
2. Vuvuzea - este o trompeta de aproximativ 1 metru lungime folosită pe stadioanele din Africa de Sud de către suporteri în timpul meciurilor de fotbal...

| Adella05 a răspuns:

Buna!
1. da, merita in afara de hello kitty
2.este ceva in care sufli : http://4.bp.blogspot.com/......uzela2.jpg

Sper ca te-am ajutat :).

| 21Ada a răspuns:

1) poti sa iti iei Bravo sau Bravo Girl pentru ca ii doar 2 lei si e interesanta. 2) Vuvuzela ii un fel de tropenta de plastic mai multe culori ce scoate un sunet puternic,

| Razvan_8265 a răspuns:

Merita si nu merita una ca afli informati utile din moda bla bla si una ca arnci bani pe harti cand poti sa ii dai pe altceva si o vuvuzele este ca un felt de trompeta; simpla care a fost folosita la campionatul modial de suporteri pentru a face galagie

| elielenuta1000 a răspuns:

Doar bravo girl e misto aia o am si eu