| anonim_4396 a întrebat:

Nu-i asa ca e aruncare de bani sa-ti iei reviste?(Popcorn, Bravo, Bravo Girl, reviste de adolescenti etc. tampeniile astea); ca nu te invata decat prostii, nu vezi si tu ceva ca-lumea, numai si numai prostii!
Justificati.

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Mare aruncare de bani.Decat sa dau 4 lei pe reviste de genu', mai bine imi cumpar mie ceva sau ii dau unuia care are nevoie>Calculand cati bani ai da la un loc pe an pe astfel de revista, iti dai seama cati bani is arruncati pe geam, bani cu care ai fi putut face altceva.
Ce rost are sa colectionez reviste si postere cu cine stie ce "staruri", care in urma unei curatenii generale, ajung tot la cosul de gunoi. Ele nu dau bani pe poze cu mine, eu de ce as da? Eu is de parere ca nu trebuie sa ridici in slavi ommul pentru ceea ce face. Ii apreciezi muuzica/ filmele etc si nimic mai mult.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ba da e.Mai bine le cumperi ceva parintilor cu banii pe care ii dai pe acel tip patetic de reviste un fel de combinatie intre revista Ok si CanCan

| Tweetymrrr a răspuns:

Ok! Intr-un fel ai dreptate. Adica daca -ti cumperi toate revistele enumerate de tine o data pe saptamana atunci este o "pierdere" de bani. Dar daca-ti iei doar uan odata la stiu eu cat timp, nu are nimic. Chiar adac le citim odata si apoi gata, unele sunt interesante. Daca nu, nu et obliga nimeni sa le cumperi. Sunt si sait-uri ep net cu ziaruri si reviste pe care le poti citi in format electronic!
batting eyelashes

| rockelle75 a răspuns:

Nu e adevarat, eu imi iau in fiecare saptamana reviste de genu asta. In primul rand nu ai nimic de pierdut, sunt ff ieftine. in al 2-lea rand mai sunt unele chesti interesante in ele. big grin

| RXN a răspuns:

In principiu, ai dreptate.Mare lucru nu inveti din ele, mai bine iei un ziar[si nu ma refer la tabloide], macar te mai informezi putin cu ce se mai intampla in jurul tau.Pana prin a7-a cumparam si eu reviste, am vreo 3-4 teancuri la garaj. O mica avere.laughing Ma uimeste cati bani am putut pierde pe chestiile astea si ca sa fiu sincera, nu m-au ajutat cu nimic, poate doar a facut sa treaca mai usor timpul.