| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 intrebari :
1. Vorbesc cu un baiat de vreo 3-4 zile si aseara m-a intrebat daca vreau sa iesim si i-am zis ca azi nu pot ca merg la ziua cuiva.Dar adevaru' e ca nu vreau sa ies cu el adica mi-a zis ca ma place putin si o sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si mie mi-ar fi greu sa il refuz. cum sa ii zic ca nu vreau sa iesim?
2. Plac un baiat si de la un timp nu ma mai baga in seama si nu stiu de ce. multi zic ca ma place pentru anumite gesturi pe care le face. de exemplu odata m-a intrebat unde o sa stau cand ies afara si i-am zis si dupa antrenamente a venit in parc, si cand am fost racita mereu ma intreba cum ma simt si chestii gen. si nu stiu de ce nu ma mai baga in seama. ce as putea sa cred? Dau Funda pentru cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| corhaz a răspuns:

Pai e simplu.la fel cum nu il placi pe baiatul de la numarul 1 nici baiatul de la numarul 2 nu te mai place.vezi? nici tu nu placi toti probabil ala i mai urat asa nici toi baietii nu te plac pe tine

| SparkleO a răspuns:

1. Zi la baiatul ala ca nu vrei sa iesi cu el deoarece nu il placi in sensul ala.
2. Poate iti pregateste o surpriza sau vrea sa te intrebe daca vrei sa fi cu el sau poate s-a indragostit de altcineva sad

| alexutza02matza a răspuns:

1. Ii zici simplu ca iti pare rau, dar tu nu simti acelasi lucru pentru el, si ca simti asta pentru altcineva. Ii spui sa ramaneti totusi doar amici.
2. Asa sunt baietii: arata la un moment dat ca te place, dar asta fara sa isi dea seama, iar cand isi dau seama incearca sa nu mai arate lucrul asta, deoarece baietilor le este de multe ori rusine sa recunoasca ca le place de o fata! Concluzia este ca te place!

| gabby77 a răspuns:

1-Spune-i in fata pentru ca asa il ranesti.
2-Baiatul este doar dragut, nu neaparat te place.