| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 mil in mana, dar strang max 4 mil, ce imi pot lua? dar nu haine... accesorii. de ex mp3 sau mp4, dati mai multe exemple pls :*

1 răspuns:
| comansorin a răspuns:

Vad ca esti pusa pe ras banii! eu iti recomand sa nu-i cheltui! ci sa-i strang pentru cand o sa ai 18 ani si cand o sa vr4ei sa ai o masina sa nu te chinui cu Joburi de vara si sa imparti fluturase pe strada eu asta fac strang bani am strans deja 2500de euro si mai am pana la suma de plata pentru masina pe care mi-o doresc dar totusi gandeste-te cat de invidioase vor fi colegele tale daca o sa te vada la liceu cu masina iar ele sa se chinuie toata vara sa imparta fluturase pe strada si in supermarketuri ca sa primeasca 1 mil pe luna si daca strangi de acum ai mai multe avantaje pentru ca daca esti la scoala le promiti parintilor ca vei lua o nota mare si cand ei le ceri si lor 5-10 lei sau te duci la bunici maturi dai de mancare la animale faci curat si le cari si lor ceva mai mult pentru ca ei sunt mai milosi decat parintii si presupun ca-ti vor da mai mult, sau da si tu cu matura in fata portii la vecinii mai milosi daca stai la casa sau daca stai la bloc ajuta batranele care intra in bloc sa le duc traista pana sus la ultimul etaj si le ceri si lor un leu doi si asa se strang banii cate putin cate putin si daca vrei sa-i cheltui de acum n-ai decat poti s-o faci dar ti-am zis eu nu-ti racomand pentru ca la 18 ani o sa regreti si o sa spui "baaai dar parca mi-a zis unu o data pe www.TPU.ro ca sa strang banii ca sa nu mai muncesc acum si eu nu l-am ascultat" si o sa regreti amarnic! deci gandeste-te eu la 13 ani am 2500 euro e ceva si mai am pana la 18 ani dar o sa strang in jur de 12 mii de euro si o sa-mi iau un bmw sau un citroen C5 sau cine stie ce mai apare! eu o sa-ti spun ce poti sa cumperi daca vrei sa-ti cumperi ceva de 4 milioane dar eu ti-am zis nu-ti recomand, bun deci poti sa-ti ieiun telefon si sa-l vinzi pasta actual si sa-ti iei altu mai bun poti sa iesi la mecdonald's cu fetele si sa faci cinste. poti sa comanzi pizza poti sa-ti iei un inel ceva mai scump si sa-l porti la o nunta sau la un eveniment special sau poti sa-ti iei un colier sau niste cercei sau o bratara sau asa cum ai zis si tu un mp3 sau un mp4 daca iti place sa asculti muzica (dar aceiasi chestie o faci si cu telefonul, poti sa-ti iei machiaje rujuri produse de infrumutesare, parfumuri un cadou iubitului tau (daca ai) o sanie niste schiuri un snowboard (daca te duci iarna la munte) ochelari de soare un ghiozdan nou orice si lista continua la infinit poti sa-ti iei multe lucruri cu 4 mil in afara de haine sunt multe obiecte pe care cred ca le-ai vrea dar sicer chiar daca te bat la cap prea mult iti spun ca ai sa regreti daca nu-ti iei masina la 18 ani si nu strangi bani de acum! trebuie sa faci ceva in privinta asta si doar de curiozitate te intreb cati ani ai? si stai la bloc sau la casa? daca imi spui astea 2 chestii pot sa-ti spun mai multe tipuri de a face bani aaa si as vrea sa-mi mai raspunzi la urmatoarele intrebari :Parintii tai traiesc? Bunici tai toti cei 4 traiesc daca nu atunci cati si din partea cui sunt? daca-mi raspunzi la intrebarile care ti le-am pus pot sa-ti spun suuute de lucruri si mai am o intrebare : si anume : Din ce localitate esti? daca esti din Bucuresti ai posibilitati nelimitate sa faci bani aaa si daca vrei sa dai de mine ma gasesti pe adresa de messenger : comansorin11! ok fundita te rog ca te-am ajutat foarte mult dupa parerea mea si nu o sa-ti mai raspunda nimeni la intrebare pentru ca intrebarea e foarte veche e de pe 1 octombrie si dupa ce a primit minimum un raspuns nu mai apare nicaieri pe site decat la tine in lista de intrebariele mele deci FUNTITZSHA? :)