| labilagrey a întrebat:

Am aflat ca am intrat la liceul Economic, profil Comert. As vrea sa stiu ce materii se fac acolo. Macar in clasa a9a.Si cam tot ce stiti despre profil. Si cum e cu practica?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Vei face materiile de baza pe care le-ai mai intalnit pana acum la gimnaziu + asa zisele module. Din cate stiu eu unul din module se numeste "Calitatea produselor si serviciilor".
Orarul de practica il stabileste liceul. Normal se fac 3 saptamani de practica pe tot parcursul anului scolar.
Din cate stiu eu: o saptamana in timpul anului si 2 dupa ce se termina anul scolar / 2 saptamani. in timpul anului scolar si o saptamana la sf. anului.
Ce iti mai pot spune in legatura cu un liceu Economic: fizica, chimia si biologia se fac numai in clasa a9-a si a10-a.
Sper ca te-am putut ajuta.:*
Daca mai ai intrebari nu ezita sa le postezi.winking

| labilagrey explică (pentru DdDiX):

Multumesc de ajutor

| DdDiX a răspuns (pentru labilagrey):

Nu ai pentru ce:*