| pitikaaaa a întrebat:

Am aflat ca ce`a mai buna prietena a mea ma barfestecryingpartea nasoala e ca suntem prietene de 8 ani oricum nu e prima persoana care ma barfeste de fapt asa sunt colegele barfesc.winkingsi am aflat de la o alta prietenawinking
si nu era geloasa pe prietenia noastra si asa oikum nu cred ca ar avea motiv sa minta fata aiawinking findca asa zisa"BFF" devenise cam rece.winkingmie tare greu sa trc peste m`am inchis in mine nu mai unt fata de acum cateva zile(fata aia care radea, glumea, e distra facea tot feluri de tampenii)practik s`a dus.winking nu mai e acum e o fata care lamge, suspina si sta retrasa intr-un colt, gandindu`se la ce rost mai are viata fara prietenii? Stitii raspunsul la intrebare? sau macar un sfat de ce as putea face ca sa trec peste va rogg nu ocoliti orice sfat sau raspuns este bine venithappy multumesc enorm celor care ma ajuta:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aflat de fapt ca "cea mai buna prietena" a ta, nu-ti era prietena. Acum ti-ai pierdut increderea in oameni si de asta te-ai inchis in tine. O sa treaca, nu ti s-a intimplat doar tie si pe viitor o sa stii sa-ti alegi cu mai multa atentie "prietenii". Nu te mai gindi la asta, e inutil si nu-ti face decit rau. Viata oricum e dura si n-are rost sa pui toate la suflet, treci peste si mergi mai departe.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai aia iti este prietena? Eu zic sa rupi orice legatura cu ea si sa iti traiesti viata.Stiu ca doare, o sa fie foarte greu, dar este cel mai bine. Inainte de astea trebuie totusi sa discuti cu ea.

| Tourniquet a răspuns:

Te inteleg perfect. Eu sunt prietena cu o fata de 6 ani de zile oh go on. Ma rog, eram. happy E in clasa cu mine, si ma barfeste cu dusmana noastrahee hee, Claudia o cheama, si parca aceea zisa prietena a mea o ura oh go on. Ma rog, nu`mi mai pasa de ea happy.

Trebuie sa treci peste asta, discutati si voi, intreab-o daca a fost adevarat ce s-a intamplat, dar... poate acel cineva care ti-a spus ca bff ta te barfeste, te-o fi mintit si o fi vrut sa va strice prietenia. happy

Nu te lasa batuta. happy

| pitikaaaa explică:

Pai nu mai vb cu ea oricum mi-e greu sa "sterg cu buretele" au fost 8 ani in care ne-am zis totul nu aveam secrete una fata de cealalta insa nu stiu dc a vrut sa ma barfeasca nu stiu cu ce am gresit.si partea cea mai oribila e ca suntem in aceias` clasa si mi-e greu sa o ignorcrying

| alexutza_1725 a răspuns:

Doar pentru atat?:O hai sa fim seriosi si pe mine ma tradat cea mai buna prietena( sunt prietena cu ea de 7 ani) si anul am avut crize de suicid. iai spus in fata? u de la cine ai aflat? de la un dusman de-al tau? poate ca a zis cuiva ca nu-ti sta bine parul sau ca esti imbracata urat. poate ca acea fata care ti-a zis ca te barfeste a mintin. da mai multe delatii( si evita chestia aia cu "uneori imi vine sa ma omor" chiar nu ai de ce. prietene mai sunt. nu s-a terminat lumea. sper sa intelegi si sa nu te superi pe mine pentru ce ti-am zis... bye-byekisskisslove strucklove struck

Răspuns utilizator avertizat
| SEAL a răspuns:

Ce inseamna a barfi pentru tine a barfi inseamna a vorbi despre cineva? nu am inteles niciodata de ce fetele tin atat de multla chestiile astea ce *** e asa important daca te barfeste?

| Stefania . a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti vreodata un prieten adevarat.Pana la urma toti ajung sa te vorbeasca de rau, sa incerce sa iti faca tie personal rau, mereu vor sa te raneasca.Incerca sa vorbesti cu mama ta despre probleme tale dar atat cat poate sa te inteleaga ...stiu ca niciodata nu o sa poti sa ii spui mamei dar unele lucruri chiar este bine sa le pastrezi doar pentru tine.Stiu cum te simti pentru ca si eu am trecut prin asta de foarte multe ori. Incearca sa iti faci o noua prietena care sa nu aibe nici o legatura cu cea veche, iar atunci cand va veni la tine sa iti ceara scuze sau ceva de genu fa-o sa vada ce a pierdut si ca e gresit enorm.

| cosmic_ray a răspuns:

Nu te lasa batuta. te-ai intrebat vreodata de ce te barfeste? este invidioasa pe tine.nu poate fi ca tine, deci vrea sa te doboare. n-o lasa.am patit si eu asa.doar ca eu sunt nesimtita si am facut-o sa se simta mizerabil...laughing tot ea o sa alerge la tine pentru impacare.