| anonim_4396 a întrebat:

Am anemie lipsa de fier si observ ca imi cade foarte mult parul poate fi asta cauza caderi parului si sunt si foarte stresata de la un timp adica de vreo doua luni

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anemia prin lipsa de fier poate fi cauza caderii parului. E important sa-ti corectezi deficitul de fier si sa inl; aturi cauza anemiei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Caderea parului poate fi de la stres, mergi la medicul de familie sa-ti prescrie niste analize si in functie de acestea tratamentul adecvat.

mlm
| mlm a răspuns:

Da caderea parului se datoreaza lipsei foarte mari de calciu cit si a stresului, incearca sa iei masuri impotriva stresului, foloseste o alimentatie cit mai bogata in calciu si vitamine.

| kitty_8919 a răspuns:

Du-te la medic sa iti dea ceva medicamente, vitamine, tratament pentru par

| emima a răspuns:

Ar fi bine sa iei vitamine fier calciu sau ce iti lipseste tie si eu patesc tot nu sta asa fa ceva sanatate...

| funnymantm a răspuns:

Adica anemie hipocroma nu? Nu cred ca, caderea parului este un efect al anemiei de acest gen, dar tot ce e posibil...
Stresul insa Da, poate cauza asa ceva.
Mai bine vorbeste cu parintii despre chestia asta, nu cred ca este cineva specializat pe TPU in medicina.

| emy a răspuns:

Da, una dintre cauze poate fi si stress-ul. Du-te la medicul de familie, spune-i ce problema ai, iar el iti va da trimitere la un medic specialist! Dar totusi incearca sa bei si un ceai Antistress pe zi. Dar trebuie neaparat sa mergi la medic.Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, se poate. Du-te la medicul de familie sa-ti dea ceva vitamine, ceva tratament happy

| larisag a răspuns:

Buna,
Impotriva caderii parului iti recomand un produs naturist, eficace, care accelereaza circulatia sanguina la nivelul pielii capului, incurajeaza cresterea de par nou si indesirea celui existent. Hair Plus se numeste, iar mai multe detalii referitoare la el si la alte produse similare precum si produse impotriva anemiei, gasesti accesand http://www.tratamente-boli.com/......natos.html
O zi buna si multa sanatate!