| Noask a întrebat:

Am auzit ca lamaia decoloreaza parul e adevarat? mai sunt si alte fructe?
cum trebuie folosita lamaia? si ce trebuie sa ai ca sa fii moderator pe hi5?

2 răspunsuri:
| G a răspuns:

Lamaia nu decoloreaza parul cine stie ce, doar il deschide la culoare. merge mai ales daca deja ai parul deschis (daca il ai saten inchis sau negru nu prea o sa vezi rezultate). daca o folosesti in mod repetat (cateva zile la rand), se poate observa o schimbare mai mare.
ca sa te decolorezi cu lamaie trebuie s-o faci intr-o zi insorita. storci o lamaie si iti pui sucul in par, apoi te duci si stai la soare cu parul o ora (vezi sa folosesti crema de protectie ca sa nu te arzi).
dar daca vrei culoarea parului lui marylin monroe te sfatuiesc sa mergi la salon sa ti-l decolorezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intrevar decoloreaza.insa numai daca esti destul de blonduta.la brunete, sau satene inchise nu merge.nu incerca daca esti bruneta. o sa iti dea o culoare groaznica de portocaliu stricat.storci lamaia in ceva, si dupa te dai pe par.