| lovelovelove a întrebat:

Este adevarat ca lamaia decoloreaza parul? Daca da, cum sa fac? Sa-mi dau inainte de baie sau cum?

14 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Lamaia nu decoloreaza parul. Daca se pun la apa de clatit cateva picaturi de lamaie, atunci parul este matasos si stralucitor.Atat!

| Dragutza_Biutza_1994 a răspuns (pentru Elianna):

Buna ziua am o întrebare cum scot movul din par? Lămâia sau ce remedii naturale sa folosesc mulțumesc

| EUSIATIT a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te dai cu lamiie. doar la clatire in loc de balsam sa spun asa ca sa fie matasos sa nu se incurce la pieptanat. in rest nu am auzit asa ceva, mai intreaba.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Sucul de lamaie se poate folosi si in combinatie cu samponul tau preferat pentru a schimba usor culoarea parului. Fiind foarte acid, sucul de lamaie decoloreaza natural parul, iar in combinatie cu un sampon hidratant pentru uz zilnic vei reusi sa obtii nuante inedite, pe care cu siguranta nu le gasesti la vopseaua permanenta din comert. La 250 ml de sampon, foloseste 6 linguri de suc proaspat de lamaie. Amestecul se aplica la fel ca si samponul obisnuit, doar ca se lasa sa actioneze 20-30 de minute dupa aplicare. Pentru cele mai bune rezultate, stocheaza amestecul in frigider inainte de folosire.

| ZoZoHeart a răspuns:

Pai, citeste asta:

Se stoarce sucul de la 1 lamaie si se pune intr-o cescuta mica. Se lasa 20 de secunde si apoi se aplica pe par. Se intinde pe toata suprafata parului si se lasa 2-3 minute apoi se clateste cu multa apa (te speli la cap). Dupa aceea te usuci la par si te uiti in oglinda. FABULOSSO!

| 334499 a răspuns:

Cel mai bine e inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, scriu nu din auzite ci din experienta. culoarea parului meu in urma decolorarii este de un alb imaculat, si am zis intr o zi sa incerc un sampon nuantator sa-l mai inchid. insa nu mi-a placut iar cineva m-a sfatuit sa o sterg nu cu pudra ci cu zeama de lamaie. si sincer. a mers. de atunci am tot continuat si iti spun clar ca parul natural se deschide usor de fiecare data cand folosesc zeama de lamaie. Mentionez ca pigmentul parului meu este f puternic si. aproape negru. asa ca ia o lamaie de fapt jumatate iti este de ajuns. iar 20 de minute inainte de spalare vor face diferenta. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decoloreaza si parul vopsit blond dar o nuanta mai inchisa? adica pot sa il fac un blond mai deschis cu zeama de lamaie si musetel?batting eyelashes

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

poti incerca COLOR OFF-decolorant profesional rusesc, decoloreaza parul fara sa il arda, IL POTI COMANDA LA NR 0754921669 SAU MAIL: danilamarina84@yahoo.com

http://www.youtube.com/watch?v=OonKhSJ2XnU

https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

| Ella_Marya_1995 a răspuns:

Avand in vedere ca intrebarea este mai veche ma intreb daca ai incercat pana la urma aceasta metoda si daca ti-a reusit?

| Simion_Alyen_1997 a răspuns:

Eu nu l-am vopsit nici o data parul meu
da vreau sa il deschid mult la culoare merge si asa sau e doar pentru decoloare de vopsea

| Diaconu_Iuliana_1986 a răspuns:

Da, am ajuns si eu bruneta din greseala, si acum regret. dar vreau sa cred ca lamaia ma va ajuta, decat decolorare sau prostii, si bani cheltuiti cu rezultat garantat: par ars si vara viata!

| Elena_Taraoi_1994 a răspuns:

Este adevarat sucul de la lamaie chiar iti decoloreaza parul o stiu pentru ca am incercat pe propria piele din negru am ajuns la culoarea mea naturala udeva aproape de saten deschis "storci o lamai intro canita dupa aceea te dai pe tot parul o lasi pana se usuca parul dupa aceea te speli pe cap cum faci de obicei cu sompon si te clatesti cu balsam il usuci natural si vezi rezultul de la prima aplicatie "la mine a mers din prima succes incearca cu incredere

| Ella_Marya_1995 a răspuns (pentru Elena_Taraoi_1994):

Procedeul trebuie repetat sau ti-a iesit din prima?